Haber Detayı
12 Mayıs 2017 - Cuma 19:50 Bu haber 622 kez okundu
 
Üç günde 50 bin ziyaretçi
Gündem Haberi
Üç günde 50 bin ziyaretçi

TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. tarafından, Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği beraberinde, Gaziantep Valiliği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Üniversitesi, Ticaret Odası, Sanayi Odası ve Ticaret Borsası’nın destekleri ile hazırlanan “2. Gaziantep Kitap Fuarı”nı ilk üç günde yaklaşık 50 bin kişi ziyaret etti.

Gaziantep’te ikincisi düzenlenen ve ilk üç günde yaklaşık 50 bin kişinin ziyaret ettiği kitap fuarı, geçen yıla oranla yüzde 27’lik bir artış gösterdi.

Bu yıl ziyaretçi sayısının 100 binin üzerinde olması beklenen kitap fuarı, söyleşiler ve yazarların imza günleriyle devam ediyor.

Vatandaşların özellikle de öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği kitap fuarını ziyaret ederek stantları gezip kitapları inceleyip satın alan öğrenciler de yılda bir kere yapılan kitap fuarının artırılması gerektiğini aktardı. Fuarı ziyaret eden vatandaşlar ise bu tür etkinliklerin sayısının artırılmasını istedi.

85 yayınevi ve 100’ün üzerinden yazarın katıldığı kitap fuarı, 14 Mayıs Pazar günü kapılarını kapatacak.

Günün Programı:

Gaziantep Üniversitesi Mâvera Kongre ve Sanat Merkezi’nde fuar kapsamında, 13 Mayıs Cumartesi günü (bugün) saat 12.00’da Işık Öğütçü, Mehmet Nuri Gültekin, “Küçük İnsanların Büyük Yazarı Orhan Kemal”, saat 13.15’de Tarık Tufan “Edebiyat Bizi Nereye Çağırıyor”, saat 14.30’da Ayfer Yavi, Raife Polat, “Kardeş Mutfakları”, saat 14.30’da Uğur Koşar “Nur Terapisi” konulu söyleşiler yapacak.

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Üç, günde, 50, bin, ziyaretçi,
Yorumlar
Haber Yazılımı