İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Muhammed, net değil
Pes etmek yok
Haber Detayı
17 Mart 2017 - Cuma 16:40 Bu haber 1847 kez okundu
 
Türkülerde Kahramanlar konseri
Kültür-Sanat Haberi
Türkülerde Kahramanlar konseri

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı tarafından 2016-2017 eğitim öğretim yılı kültür ve sanat günleri etkinlikleri kapsamında “Kahramanlarda Türküler Türkülerde Kahramanlar” adlı Türk Halk Müziği Konseri ve Türk Halk Oyunları Gösterisinde salonu tıklım tıklım dolduran öğrenciler eserlere eşlik etti. 
GAÜN Mavera Kongre ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilen konserde Denizli, Kütahya, Çanakkale, Aydın, Bursa gibi çok sayıda yöreden eserler seslendirildi. Yağar Yağmur, Feracemin Ucu Sırma, Karanfilin Moruna, İnce Mehmet, Heleni” gibi türkülerin yanı sıra öğrencilerin solo olarak seslendirdiği eserler de salondan büyük alkış aldı. Bütün katılımcıların keyifle dinlediği konserde; çepik halayı, şerani, ağır halay ve Adıyaman halayı gibi Türk halk oyunları gösterileri de sunuldu. Geceye, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcı Vekili Sami Çete, GAÜN Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Metin Bedir, Rektör Danışmanları Prof. Dr. Süleyman Ganidağlı, Doç. Dr. Necip Fazıl Yılmaz, Doç. Dr. Mehmet Emin Sönmez, Genel Sekreter Doç. Dr. Ayhan Doğan, Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Ali Eminoğlu, akademik idari personelle çok sayıda öğrenci katıldı. Konserin sonunda; Genel Sanat Yönetmeni Öğr. Gör. Yunus Emre’ye, Genel Koordinatör, Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Müdürü Yrd. Doç. Dr. Neslihan Ertural’a, Zeybek Bölümü Öğr. Gör. Murat Sönmez’e, Kaşık Bölümü Öğr. Böl. Meltem Öner’e, Halay Bölümü Uzm. Turgut Oğuz’a, Karşılama ve Kafkas Bölümü Öğr. Elm. Abdullah Doğan ile Kostüm Makyaj Tasarımını hazırlayan Öğr. Gör. Fatma Kılınç’a Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Metin Bedir çiçek takdim etti.
Öğrenciler başta olmak üzere konserin hazırlanmasında emeği geçen Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı öğretim elemanlarına teşekkür eden Prof. Dr. Bedir, öğrencilerin ülkemizin değeri, mozaikleri, birliğimiz beraberliğimiz ve bu kültürün temsilcileri olduğunu vurgulayarak, bu güzel konser için herkese çok teşekkür etti.

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Türkülerde, Kahramanlar, konseri,
Yorumlar
Haber Yazılımı