Haber Detayı
02 Mayıs 2017 - Salı 18:13 Bu haber 1938 kez okundu
 
Turizmcinin yüzü yerli turistle gülecek
Ekonomi Haberi
Turizmcinin yüzü yerli turistle gülecek

Turizmde bu sezon yerli turist payının önceki yıllara kıyasla 2 katına çıkması bekleniyor.

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu yılın turizmde geçen yıla göre daha iyi olmasını beklediklerini belirtti.

Erken rezervasyon sayıları ve seyahat acentelerinin planlamalarının sektörün bu sezona umutla bakmasına vesile olduğunu ifade eden İşler, Rusya ile ilişkilerin iyileşmesi ve 90 günlük vize olanağının bu ülkeden gelen turist sayısında önemli artış sağlayacağını dile getirdi.

Bu yıl yerli turiste öncelik verdiklerini söyleyen İşler, bugüne kadar iç pazarı ihmal ettiklerini belirtti. İşler, "Son gelişmelerden sonra iç pazarın çok ciddi bir rakam olduğunu gördük. Hatta şu an bir numaralı hedefimiz iç pazar. Çünkü 6 milyona dayanan bir potansiyeli var. Aslında pazardaki en büyük payımız yerli turist oldu. Bayramlarda büyük talep alıyoruz. Kurban ve ramazan bayramlarında otellerimiz dolacak. İki bayram arasında iç pazarın ciddi bereketini göreceğiz. Haziranın ortasından eylül sonuna kadar otellerde ciddi bir doluluk yaşayacağız." dedi.

İşler, 15 Haziran-30 Eylül döneminde 26 milyon civarında bir turist hareketliliği beklediklerini ifade ederek, bu süreçte yerli turist sayısında da artış olacağını vurguladı.

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı