Haber Detayı
19 Mayıs 2017 - Cuma 20:47 Bu haber 902 kez okundu
 
Turistik Çarşı, kapanma yolunda
Gündem Haberi
Turistik Çarşı, kapanma yolunda

Bir dönem kuyumcuların yer alması için yapılan, ancak her şeyin satıldığı bir alışveriş merkezine dönüşen Turistik Çarşı’da işler iyi gitmiyor. Bir dönem revaçta olan çarşıya artık uğrayanın kalmadığını belirten esnaf, işlerinin pekte iç açıcı olmadığını belirterek; " Turistik çarşının artık eskisi kadar popülerliği kalmadı. Bunun da tek nedeni insanlarımızın yeni açılan daha modern olan AVM'leri tercih etmesinden kaynaklıdır. Birçok esnafımız kepenk indirmek zorunda kaldı. Bazıları şuan da devren satılık yazıları astılar. Onlarda devredip biran evvel bu çileden kurtulmak istemekteler." şeklinde sıkıntılarını dile getiriyor.

İşte çarşı esnafının durumu ile ilgili aldığımız görüşler;

Mustafa Aktoprak; "İşlerimizin durumu pek de iyi durumda değil. Biz eskiden bu zamanlarda çok iş yapardık. Müşterinin biri gider diğeri gelirdi. Fakat şuan da akşama 1-2 kişi ancak geliyor. Onlarda bir şey almadan gidiyorlar. Her sektörde bir durgunluk söz konusudur. Ama bizde yeni açılan AVM'lerin de etkisiyle işlerimiz iyice düşmüş vaziyettedir."

Necmettin Demir; "İşlerimiz çok kötü durumda. Bu dükkanların her ay masrafları elektrik, su vb. masrafları var. Fakat işler böyle gittiği sürece onları bile karşılayamaz vaziyete geliyoruz. Ay sonunu zor getiriyoruz. Bizler artık bırak kar yapmayı günü nasıl kurtarırız ya da bugün ne kadar zarar edeceğiz diye düşünüyoruz."

Bedirhan Emir; "Turistik çarşının artık eskisi kadar popülerliği kalmadı. Bunun da tek nedeni insanlarımızın yeni açılan daha modern olan AVM'leri tercih etmesinden kaynaklıdır. Bundan dolayı esnaflar kan ağlamaktadır. Birçok esnafımız kepenk indirmek zorunda kaldı. Bazıları şuan da devren satılık yazıları astılar. Onlarda devredip biran evvel bu çileden kurtulmak istemekteler."

Hüseyin Karslı; "Şuan da piyasa acayip durgun, yarın ne olur bilemeyiz ama bizlerin içerisinde işlerin düzeleceğini dair bir umut var. AVM'lerin de açılmasından dolayı gözle görülen bir durgunluk var. Bu durgunluğun da tek çözümü ilgi çekmektir. Örneğin buraya dikkat çekici büyük mağazalar açılabilir, daha fazla reklam yapılabilir. Bunların belki bir ihtimal işlerimize faydası olabilir."

Kemal Tanrıöver; "Turistik çarşı artık eskisi gibi değil. Biz normalde bu zamanda çok iyi iş yapardık. Yaz sezonundan umutluyduk. Belki turist falan gelirde günümüzü kurtarırız diye. Fakat umduğumuz gibi olmadı. Ne gelen var, ne giden var. Eğer ki bu durum böyle giderse tüm çarşı esnafı kepenk indirmek zorunda kalabiliriz." Dediler.

(Y.Öztürk)

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Turistik, Çarşı,, kapanma, yolunda,
Yorumlar
Haber Yazılımı