Haber Detayı
15 Mayıs 2018 - Salı 18:52
 
Trafik keşmekeşi
Gündem Haberi
Trafik keşmekeşi

Gaziantep’in en işlek caddelerinden olan İnönü ve Özdemir Caddelerinde yaşanan trafik yoğunluğu pes dedirtti. Öğle saatlerinde yaşanan yoğunluk nedeniyle Özdemir Bey Caddesi’nde başlayan araç kuyruğu Çamlıca Konutlarına dek uzanırken, İnönü Caddesi’ndeki kuyruk ise metrelerce uzadı.

Gaziantep’te yaşanan trafik sorunu bitmiyor. Kent genelinde trafiğe yönelik alınan radikal kararlar vatandaşlar tarafından olumsuz karşılanırken, şehrin en işlek caddelerinde yaşanan trafik sorunları sürücüleri canından bezdirdi. Hemen her gün sabah, öğle ve akşam saatlerinde meydana gelen trafik tıkanıkları ve yoğun trafik, kentin dar caddelerinde sorunlara neden oluyor. Kent genelinde işlek caddelerin kent trafiğine çıkan 500 bin aracın yükünü taşıyamadığı gün gibi ortada iken; kentin yöneticilerinin trafik sorununa yönelik daha etkili çözümler üretmesi gerekliliği bir kez daha gözler önüne serildi.

İNÖNÜ CADDESİ’NDE METRELERCE KUYRUK

Gaziantep trafiğinin önemli aktörlerinden olan İnönü Caddesi’nde yaşana trafik yoğunluğu metrelerce kuyruk oluşmasına neden oluyor. Dar olan ve her gün binlerce aracın kullandığı cadde üzerinden  Devlet Hastanesi Kavşağına ulaşan buradan Şehreküstü ve Şehir merkezine hareket eden araçların yarattığı yoğunluk trafiğin alt üst olmasına neden oluyor. İnönü Caddesi’nde bulunan esnaflar, “Caddemizde her bin binlerde araç hareket ediyor. Şehrin önemli noktalarından biri olan İnönü Caddesi’nde yolların dar olması ve yoğun trafik nedeniyle sorunlar yaşanıyor. Sabah ve akşam saatlerinde müthiş bir yoğunluk yaşanıyor. Yaşanan yoğun trafik, çevre ve gürültü kirliliğine neden oluyor. Sabırsız sürücülerin korna sesleri arasında yaşıyoruz. Yetkililerden kent trafiği ile ilgili sola dönüş yasaklarından daha etkili çözümler üretmelerini istiyoruz. Aksi halde trafik sorunları katlanarak devam edecek” diye konuştular.

ALTI ŞEİTLİ YOL ÇİFT ŞERİDE DÜŞÜYOR

Özdemir Bey Caddesi’nde ise yoğunluklar Devlet Hastanesi Kavşağından başlayarak, Şahinbey Belediyesi tarafından yaptırılan Çamlıca Konutları’na kadar uzanıyor. 6 şeritli Özdemir Bey Caddesi’nin Tilmen Otel civarında çift şeride düşmesi ve Devlet Hastanesi Kavşağı’nda İnönü Caddesi trafiği ile birleşmesi nedeniyle sürücüler trafikte dakikalarca bekliyor.

KALICI ÇÖZÜM ÜRETİLMELİ

Kent trafiğine dair çözüm üretilmesi konusunda çalışma yapılması isteğinde bulunan vatandaşlar, “Kent trafiğinde kalıcı çözümlere ihtiyaç var. Dutluk yolu, Karataş, Kıbrıs Mahallesi ve Düztepe bölgesinden şehir merkezine inen binlerce araç bu yolu kullanıyor. Özdemir Bey Caddesi, geçtiğimiz yıllarda yapılan çalışmalarla genişletilerek 6 şeritli yol haline geldi. Ancak yol genişletilirken, Devlet Hastanesi Kavşağında kalan kısım ile ilgili bir çalışma yapılmadı. 6 şeritli yoldan rahatça Devlet Hastanesi Kavşağına inen vatandaş, burada daralarak çift şeride düşen yolda dakikalarca ışıkta bekliyor. Yoğun trafiğin yanı sıra U dönüşü yasağına rağmen U dönüşü yapan, Yavuzlar Bölgesi’ne hareket eden araçların sola dönüşleri nedeniyle trafikte yaşanan tıkanıklıklar daha da artıyor. Trafik sorununa daha etkili ve kalıcı çözümler üretilmesini istiyoruz” şeklinde konuştular.

A.DUMAN

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı