Haber Detayı
11 Ocak 2018 - Perşembe 15:44
 
Taşeronlar farklı olmamalı
Saadet Partisi’nden Türk İş’e ziyaret:
Siyaset Haberi
Taşeronlar farklı olmamalı

Türk-İş’i ziyaret eden Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Karalar, taşeron uygulamasına değinerek, “Asli görevde bulunanlarla taşeronlar arasında kesinlikle hiçbir farkın olmaması gerekir" şeklinde konuştu.

Saadet Partisi Gaziantep İl Başkanı Mehmet Karalar ve yönetim kurulu üyeleri,  Türk-İş Gaziantep İl Temsilcisi Mehmet Akif Sarıca'yı ziyaret ettiler. Ziyarette Taşeron İşçilere yönelik yasal düzenleme konuşuldu.

Saadet Partisi Gaziantep il Başkanı Mehmet Karalar ve il yöneticileri, Türk İş İl Temsilcisi Mehmet Akif Sarıca’yı ziyaret ettiler. Ziyarette 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile düzenlenen Taşeron Yasası görüşmenin ana gündemi oldu. Ziyarette konuşan Sarıca, Türkiye'nin zor bir süreçten geçtiğini, bu süreçte herkesin birlik beraberlik içerisinde hareket etmesi gerektiğini belirterek," Türk-İş olarak tüm siyasi partilere eşit uzaklıkta ve yakınlıktayız. Saadet Partisi'nin değerli başkan ve yöneticileri ile ülke gündemine ilişkin konuları konuştuk, çözüm önerilerimizi sunduk. Hepimiz daha yaşanabilir, daha güzel ve insanların mutlu bir hayat sürdüğü bir Türkiye için hemfikir olduğumuz yönünde birleştik. Bu nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

“ASLİ GÖREVDE BULUNANLAR İLE TAŞERON ARASINDAN HİÇBİR FARK OLMAMALI”

Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Karalar ise sendikaların toplumla ilgili konularda çok geniş kitleye hitap ettiklerini ifade ederek , "Biraz gecikmiş bir ziyaret ama bu ziyaretten büyük memnuniyet duyduk. Özellikle de ülkemizin biraz çalkantılı dönemini yaşadığımız için buradaki istişarelere de kendi fikirlerine de önem veriyoruz. Asli görevde bulunanlarla taşeronlar arasında kesinlikle hiçbir farkın olmaması gerekir" şeklinde konuştu.

M.TÜRKMEN

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı