Haber Detayı
22 Ocak 2018 - Pazartesi 16:41
 
Tarih Şahinbey'de hayat buldu
Yaşam Haberi
Tarih Şahinbey'de hayat buldu

 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Şahinbey Belediyesi’nin restore ederek Gazianteplilerin hizmetine sunduğu Şehreküstü Konakları, Şıh Meydanı, Pişirici Mescidi ve Milli Mücadele Müzesi’ni gezerek incelemelerde bulundu. 
Gaziantep’in kültürünü ve tarihini gün yüzüne çıkartarak turizme kazandıran Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehreküstü Konakları, Şıh Meydanı, Pişirici Mescidi ve Milli Mücadele Müzesi’ni AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan’a, Ankara Milletvekilimiz Nevzat Ceylan’a, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e ve beraberindeki heyete tanıtarak bilgiler verdi.
"Herkes Gaziantep'e gelmeli"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, yapılan çalışmalarla tarihin Gaziantep’te yaşamın bir parçası olduğuna dikkati çekerek, "Yapılan tüm çalışmalar çok etkileyiciydi. Daha öncede Gaziantep’e gelmiş ve gezmiştim ama ilk kez bu kadar detaylı bir şekilde kastelleri, Şehreküstü Konakları’nı ve Milli Mücadele Müzesini gezme imkanı buldum. Herkesin buraya gelip bu güzellikleri görmesi gerekiyor. Bu çalışmalar görmeden anlatılacak çalışmalar değil. Her birinin ayrı güzelliği ve özelliği var. Medeniyetlerin ve tarihin bizlere bıraktığı izlerin, bugün halen hayatımızın bir parçası olarak yaşanıyor olması ve üstlendikleri fonksiyonlarla bugün vazgeçilmezimiz durumuna gelmeleri gerçekten çok değerli. Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin, Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu ve vatandaşlarımız birlikte çalışarak bu değerleri kazanmayı başarmışlar, Gaziantep bu açıdan önemli bir örnek. Burada her köşe başında karşımıza yeni bir tarih çıkıyor ve biz onun içinde başka bir hikayenin parçası oluyoruz. Yapılan tüm çalışmalarla Gaziantep bir müzeler şehri olmuş. Herkesin Gaziantep’i ziyaret etmesini tavsiye ediyorum” dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı