Haber Detayı
10 Eylül 2017 - Pazar 17:04 Bu haber 1990 kez okundu
 
“Suriye mafyası, en güçlü mafya oldu”
Siyaset Haberi
“Suriye mafyası, en güçlü mafya oldu”

 

Tuğcan Otel’de basın mensupları ile bir araya gelen Ümit Özdağ, Suriye politikasının yarattığı sıkıntıları dile getirerek, “ Yanlış politikaların sonucunda Suriye Mafyası, Türkiye’de en güçlü mafya haline geldi. İstanbul’da bazı ilçelerdeki mahalleler Suriyeli mafyaların eline geçti.” dedi.

Yeni partinin kuruluş çalışmaları kapsamında Gaziantep’e gelen Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ,  basın mensupları ile bir araya gelerek, sorulara cevap verdi.

Son dönemde sürekli olarak Meral Akşener ve kurulacak yeni partiye iktidar partisi sözcülerinin iftira kampanyası ile saldırdığını belirten Özdağ, “Söylediklerine ne kendileri inanıyor, ne halk inanıyor. Biz Ekim ayında kurulacak partimiz için sıkı bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz. Hiçbir saldırı bizi yolumuzdan alıkoyamayacak.” dedi.

Gaziantep’te görüşmeler devam ediyor

Bir soru üzerine Gaziantep’teki çalışmalar ile ilgili de bilgi veren Özdağ, “ Gaziantep ve diğer illerdeki kurucular kurulu için görüşmelerimiz devam ediyor. Gaziantep’e gelişimizin bir nedeni de bu. Burada kaldığımız süre içerisinde görüşmelerimizi sürdüreceğiz. Herhalde Ekim ayı içerisinde il örgütlerinin durumu da netleşecektir. Diğer partilerden, seçilmiş, seçilmemiş kişilerden katılım talepleri oldu. Bizim davetlerimiz oldu. PKK ve FETÖ bağlantısı olmayan herkes partimize davetlidir.”dedi.

Suriye’de barışa katkı sağlayacağız

Partinin Suriye politikası ile ilgili soruyu da cevaplandıran Özdağ, “ Geldiğimiz ilk günden itibaren Suriye’de barışa katkı ve Suriyelilerin vatanlarına dönmesi için çalışacağız.

Çok ciddi gelişmeler yaşanıyor. Türkiye’de Suriye mafyası en güçlü mafya haline geldi. İstanbul’da bazı ilçelerde Suriyeli mafyanın eline geçen mahalleler var. İktidar bunları görmüyor. İstenirse bunları belgeleri ile gösterebilirim. Bunlarla ilgili iktidara geldiğimiz ilk günden itibaren çalışmalara başlayacağız.”dedi.

(M.Türkmen)

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: “Suriye, mafyası,, en, güçlü, mafya, oldu”,
Yorumlar
Haber Yazılımı