Haber Detayı
12 Mayıs 2017 - Cuma 17:21 Bu haber 626 kez okundu
 
Sürenin uzaması, işleri yavaşlattı
Gündem Haberi
Sürenin uzaması, işleri yavaşlattı

Beyaz eşya ve mobilya sektörünü kapsayan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) indirimi Eylül ayının sonunu kadar uzatıldı. İlk etapta açıklanan son gün 30 Nisan olarak belirlenmişti. Hükümet kanadından yapılan açıklamaya göre ÖTV indirimi Eylül sonuna kadar devam edecek. ÖTV indiriminin ilk etapta işleri canlandırdığını belirten Bozdoğan Yaşam ve Ev Gereçleri CEO'su Ahmet Cihan Bozdağan, "İlk etapta işlerimizi çok canlandırdı, satışlarımız arttı. Ancak daha sonra indirimin uzatılması, insanları rahatlamasına neden oldu. Alımlarını daha ileriki tarihi erteleyenler oldu. Bu yüzden işlerimizde biraz düşüş meydana geldi."dedi.

"Herhangi bir zam uygulamadık"

Düğün sezonun yaklaştığını dile getiren Bozdoğan, "Havaların düzelmesiyle birlikte, düğün sezonu açılacak. Düğün sezonu açılınca da işlerin biraz daha hareketleneceğini umut ediyoruz. İndirimden sonra herhangi bir zam uygulamadık. Biz kendi karımızı düşürerek, satış yaptık. Herhangi bir fiyat artışına gitmedik. Tamamen öz sermayemizden karşıladık. Satışlarımız ciro olarak düştü ama müşteriyi memnun ettik."diye konuştu.

"İndirimin uzaması işleri yavaşlattı"

Sezondan ümitli olduklarını belirten Bozdoğan, "Önümüzde bir sezon var. Sezondan ümitliyiz. İşlerin iyi olmasını umut ediyoruz. İndirim ilk açıkladığında herkes indirimden faydalanmak için eşyalarını aldı. İndirim uzatıldığında, insanlar alımlarını ertelediler. İndirimin uzatılması açıkçası bizi kötü etkiledi." dedi. 

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı