Haber Detayı
27 Ocak 2017 - Cuma 14:15
 
Sosyal medyada “Evet” kampanyası
Siyaset Haberi
Sosyal medyada “Evet” kampanyası

 Antalya Belediye Başkanı Menderes Türel'in başlattığı evet kampanyası, Gaziantep'teki siyasetçilerden sonra sanatçıların da büyük desteğini görüyor.
Antalya Belediye Başkanı Menderes Türel anayasa değişikliği ile ilgili referandumda evet oyu kullanacağını söyleyerek, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'e kampanyayı destekleyip desteklemediğini sordu. Belediye Başkanı Türel'in sosyal medya hesabından da paylaştığı videoyu izleyen Fatma Şahin kendisinin de kampanyayı desteklediğini belirterek, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'e seslendi. Başbakan Yardımcısı Şimşek ise görüntüyü sosyal medya hesabından paylaşan Belediye Başkanı Şahin'e, kendi sosyal medya hesabından yazılı paylaşım ile cevap verdi.
Bu kampanya üzerine Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan'a, Erdoğan da AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül'e seslenerek, kampanyaya desteğini sordu. AK Parti Gaziantep milletvekillerinden Şamil Tayyar da, yayınladığı video ile kampanyaya destek oldu. Tayyar, sanatçı Nihat Doğan'a seslenerek kampanyayı destekleyip desteklemediğini sordu. Tayyar'a cevap veren Doğan da sanatçı Ali Şan'a seslenerek kampanyaya destek olup olmadığını sordu. Doğan'ın görüntüsünü izleyen Ali Şan da sanatçı arkadaşı Ece Erken ve Numan Kurtulmuş ile birlikte yaptığı öz çekim ile birlikte cevap vererek, kampanyaya desteğini açıkladı.

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı