Haber Detayı
26 Mayıs 2015 - Salı 17:07
 
“Sıkıntılar boyumuzu aştı”
Ayakkabıcılar CHP’lilere içini döktü
Siyaset Haberi
“Sıkıntılar boyumuzu aştı”

CHP milletvekili adayları Ayakkabıcılar Sitesi’ni ziyaret ederken, deyim yerindeyse bir dokundu bin ah işitti. Ayakkabı üreticileri çek-senet uygulamaları ve Suriyeli ayakkabıcılar nedeniyle büyük sıkıntı yaşadıklarını dile getirdi, sorunlarına çözüm istedi.

 

Seçim çalışmalarını sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi’nde, milletvekili adayları Ayakkabıcılar Sitesi’ni ziyaret etti. Ayakkabı üreticilerinin sorunlarını CHP adaylarına anlatan esnaflar, “ Özellikle çek-senet yasası piyasayı mahvetti. Karşılıksız çekler, senetler dağ gibi büyüyor. Esnaf borç yükünün altında eziliyor. Sıkıntılar boyumuzu aştı.” şeklinde konuştu.

 Suriyeli sığınmacıların da büyük sıkıntı yarattığını belirten ayakkabıcılar, “ Suriye’den gelen insanlar burada merdiven altı ayakkabı üretimlerine başladılar. Hiçbir yükümlülüğü yerine getirmeyen Suriyeliler, haksız rekabete yol açtı. Bu işletmelere göz yumularak, ayakkabı üreticileri bitme noktasına getirildi.” dediler.

Ayakkabı üreticilerini can kulağı ile dinleyen ve sorunlarla ilgili notlarını alan CHP Milletvekili adayları, sorunların çözümü için 8 Haziran’dan itibaren çalışmaya başlayacakları sözünü verdiler. AKP’nin yanlış politikalarının esnafı ne hale getirdiğini Ayakkabıcılar Sitesi’nde bir kez daha gördüklerini belirten CHP Milletvekili Adayı Mehmet Gökdağ, “ Deyim yerindeyse ayakkabıcılarımıza bir dokunduk, bin ah işittik. Övündüğümüz ayakkabı sektörü ne hale gelmiş, bir kere daha gördük. Esnafımızın sıkıntılarını not aldık. Bu sorunların çözümü için 8 Haziran’dan itibaren çalışmaya başlayacağız. Suriyeli esnaf konusunda yapacaklarımız zaten seçim bildirgemizde yer alıyor. Çek—senet uygulamaları için de piyasayı rahatlatacak çözümleri üreteceğiz.” dedi.

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı