Haber Detayı
16 Temmuz 2017 - Pazar 16:19 Bu haber 700 kez okundu
 
Şikeyle anılmaktan rahatsızız
Gündem Haberi
Şikeyle anılmaktan rahatsızız

Şanlıurfaspor’un şike başvurusu ile Gazişehir Gaziantep’in geçen sezon bazı maçlarda diğer takımlara prim verdiği iddiaları Gaziantep halkını rahatsız etti. Gaziantep’in bu tür olumsuz haberlerle gündeme gelmesinin üzüntü verici olduğunu belirten Gaziantepliler, “ Gaziantep’in bu tür oyunlara hiçbir zaman ihtiyacı olmamıştır. Biz bu iddiaları kabul etmiyoruz.” Şeklinde konuştular.

Şanlıurfaspor’un Gazişehir Gaziantep’in şike yaptığı iddiasıyla Federasyon’a başvurması, Gazinatepspor’un da federasyona bu konuda bilgi verdiği yönündeki haberler üzerine, gelişmeleri vatandaşlara sorduk.  Vatandaş, şike iddiasını Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’a karşı atılan bir iftira olarak görüyor. Bu konuda İbrahim Kızıl’a ise tepki var.

İşte vatandaşın gözünden şike iddiasına yönelik görüşler;

Mesut A; Hiç kuşkusuz bu iddia yalandır. Spor dünyasını yakından takip ederim. Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’un böyle bir yanlışı yapacağını düşünmüyorum. İbrahim Kızıl’ın böyle bir iddiayı tasdik etmesi kendisini kurtarmak istemesidir. Kendini haklı çıkartmak istemesidir. Ancak biz Gaziantepliler olarak böyle yalanlara kanmadığımızı bilmeleri gerekiyor.”

Kerim Y.; “Spor gündemini her gün takip etmiyorum. Ara sıra spor sayfalarına giriyorum. Ama bu konu hakkında nitelikli bir bilgiye sahip değilim. Ancak Gaziantep Büyükşehir Belediyespor böyle bir duruma düşecek takım değil diye düşünüyorum. İbrahim Kızıl’ın iddiası ne kadar doğru bilmiyorum. Ancak Gaziantepspor Yönetim Kurulu Başkanı iken, yine buna benzer iddia atmaya çalışmıştı nedense. Şimdi ise yine böyle bir iddiada bulunuyor. Buna şaşırmamak lazım.  Yakında bu iddianın asılsız çıkacağını düşünüyorum.”

Yusuf Abdullah; “Suriyeliyim. Bu konuda çok az bilgim var. Suriye’deyken spor gündemi ile aram çok iyiydi. Buraya geldiğimden beri spor gündemini benim okuyabildiğim kadarı ile takip edebiliyorum. İbrahim Kızıl’ın kim olduğunu bilmiyorum. Ama Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’u takip ediyorum. Bence şike yapmamıştır. Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’un derece yapmalarını istemedikleri için böyle bir iddiada bulundular diye düşünüyorum. Gaziantep Büyükşehir Belediyespor, kalite tarzında iyi bir takım diye biliyorum. Teşekkür ederim.”

İsmini vermek istemeyen vatandaş; “Bir bayan olarak spor ile aram iyidir. Neyden kaynaklandığını bilmiyorum ama bildiğimden beri spor gündemini takip ederim. Oynamayı ve statlara gidip maç izlemeyi de çok severim. Bir Gaziantepli olarak Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’un böyle bir yönelim sergileyeceğini düşünmüyorum. Bence Şanlıurfaspor ve İbrahim Kızıl yalan söylüyor. Gaziantep Büyükşehir Belediyespor kesinlikle şike yapmaz. Gaziantep’in adını kirletmez.”

Ayşegül K.; “Ne yalan yalan söyleyeyim spor ile aram çok kötü. Ve ilgi alanıma hiç girmedi nedense. Şike iddiası ile ilgili konuya gelirsek hiçbir fikrim yok. Şike yapılmış da olabilir, yapılmamış da olabilir. İbrahim Kızıl’ın daha önce Gaziantepspor’un Yönetim Kurulu Başkanı olduğunu biliyorum. Aynı şehrin ikinci takımına böyle bir iddiada bulunmasını anlamıyorum. Kimileri susuyor kimileri ise yalan diyor.”

İsmini vermek istemeyen vatandaş; “Tam emin değilim ama Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’a yönelik İbrahim Kızıl’ın böyle bir iddianın atılmasına kanıt göstermeye çalışması, hiç hoş değil. Etkin bilgim yok ancak bu durumun perde arkasında farklı şeyler çıkacaktır bence.”

Seher; Benim bu konuda hiç bilgim yok. Ama arkadaşlarla otururken bu şike olayını tartışıyorlardı. Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’a karşı yapılan bir yanlış diye belirtiyorlardı arkadaşlarım. Bu iddiayı yok sayıyorlardı. Ben ise spordan hiç anlamadığım için sadece öylece dinledim. Ancak arkadaşlarım sporu çok iyi takip ettikleri için söyledikleri doğru çıkma ihtimali yüksektir. Bence de yalan bir iddiadır.”

Mustafa Yıldız; “İnşallah böyle bir durumun gerçekliği çıkmaz. Sonuna kadar Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’un yanındayız. Ve takımımızı savunuruz. Takımı bu kadar savunmamın sebebi de elbette Gaziantepli olmamdır. Açıkçası sporu takip etmiyorum ama takımımızı savunurum. İsmi bile yeterlidir bence. Bu iddia bir yalandır diyor ve Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’a saygılarımı sunuyorum.”

(A.Atalamış)

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Şikeyle, anılmaktan, rahatsızız,
Yorumlar
Haber Yazılımı