Haber Detayı
20 Mart 2017 - Pazartesi 18:38 Bu haber 795 kez okundu
 
Seyrantepe, ulaşımdan dertli
Gündem Haberi
Seyrantepe, ulaşımdan dertli

Referandum anket çalışmaları kapsamında ziyaret ettiğimiz Şehitkamil'e bağlı Seyrantepe Mahallesi sakinleri, en çok ulaşım konusundan sıkıntı yaşadıklarını dile getirdiler. Seyrantepe'ye giden toplu taşıma araçlarının yetersiz olduğunu belirten vatandaşlar, "Buraya çalışan otobüs sayısı çok az. Sabah işe gitmek için saatlerce otobüs bekliyoruz. Seyrantepe'ye çalışan araç sayısını artırmalarını istiyoruz." dediler.

Alışveriş yapacak yer yok

Günlük ihtiyaçlarını karşılayacakları yerlerin sayısının az olduğunu vurgulayan vatandaşlar, "Fırın ve kasap sayısı çok az. Özellikle pazar günleri çok yoğun oluyor. Alışveriş yapacak doğru düzgün bir yer yok. Çarşamba günleri pazar kuruluyor. Pazara yetişenler ihtiyaçlarını alıyor. Yetişemeyenler ne yapacak? Alternatif olarak ihtiyaçlarımızı giderebileceğimiz bir yer yok. Halk bu konuda çok mağdur oluyor. Buna bir çare bulunmasını istiyoruz." şeklinde konuştular.

Okullar çok kalabalık

Seyrantepe'de sadece bir tane okulun olduğunu belirten vatandaşlar, "Koskoca Seyrantepe'de sadece bir tane okul var. Sınıflar çok kalabalık. Bir sınıfta 60-70 öğrenci ders görüyor. Okullarda düzen yok. Aklı başında temizlik yapılmıyor. Halk çocuğunu ya bu kalabalık sınıflarda eğitim görsün diye gönderecek, ya da şehrin muhtelif okullarına gönderecek. Başka okula göndermekte çok sıkıntılı. Burada ücretsiz gidip gelecekken, başka okula servis ya da otobüsle gidip gelecek. Ek masraf olacak. Okul sayısının artırılmasını, eğitimin daha kaliteli olmasını istiyoruz." dediler.

Kötü koku sorunu çözülmedi

Yaz aylarında ciddi sıkıntı yaşadıklarını söyleyen vatandaşlar, "Burada önceden hayvan ağılları olduğu için, özellikle yaz aylarında çok kötü kokular geliyor. Belediye halen bu konuya bir çare bulamadı. Ayrıca Seyrantepe'de ara caddeler çok bozuk. Araçla bir yerden yere gitmek çok ciddi sorun oluyor. Bozuk olan yollar araçlarımıza zarar veriyor. Belediye'nin asfaltlama yapmasını istiyoruz." dediler

Güvenlik kalmadı

Seyrantepe'deki binalara her gün başka birinin taşındığı dile getiren vatandaşlar, "Hangi dairede kim var bilemiyoruz. Son olaylardan sonra burada 4-5 tane canlı bomba yakalandı. Güvenliğimiz kalmadı. Binalara kimin girip çıktığını bilmiyoruz. Evimizde otururken bile güvende değiliz. Buraya taşınanların, yeni gelenlerin kim olduğu araştırılmalı. Halk kendini güvende hmiyor. Çoluk çocuğumuz var. Onların hayatından şüphe ediyoruz. İnsanın en güvende olduğu yer evidir. Ama biz evde bile diken üstünde yaşıyoruz." şeklinde şikayetlerini bildirdiler

Emekliler, kahvehane istiyor

Seyrantepe'de vakit geçirecek bir kahvehane olmadığını söyleyen vatandaşlar, "Oturup arkadaşlarımızla çay içebileceğimiz bir yer yok. Bize taziye evine gidin diyorlar. Orada da cenaze olsa biz ne yapacağız? Zaten kış boyunca hapis hayatı yaşıyoruz. Dışarı çıkamıyoruz. Hava güzel olduğu zaman parklara çıkıyoruz. Bir tane kahvehane olsa çok iyi olur." dediler.

(Y.Öztürk)

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Seyrantepe,, ulaşımdan, dertli,
Yorumlar
Haber Yazılımı