Haber Detayı
03 Ağustos 2018 - Cuma 18:47
 
Şehitkamil Meclisi’nden ABD’ye kınama
Siyaset Haberi
Şehitkamil Meclisi’nden ABD’ye kınama

Şehitkamil Belediye Meclisi Ağustos ayı 2.Birleşim Toplantısı Şehitkamil Belediye Başkanı  Rıdvan Fadıloğlu başkanlığında yapıldı. Toplantıda Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Ak Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz ve CHP’li Meclis üyesi Hurşit Yıldırım, ABD’nin İç işleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Abdulhmit Gül’e yönelik yaptırım kararını eleştirdiler.

Toplantıda gündemde yer alan 19, gündem dışından gündeme alınan 1 madde olmak üzere toplam 20 madde görüşüldü. Meclis toplantısı öncesi açıklamalarda bulunan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “ABD’nin dayatmaya çalıştığı haksız uygulamayı meclis olarak kınıyoruz. Allah’a şükür Türkiye onların hükmedebileceği bir ülke değil. Geçmişi, devlet geleneği olan bir ülke. Bu tür yaptırımlara karşı gerekli tavrı gösteren bir ülke. TBMM’de Grubu bulunan 4 partiye de ben teşekkür ediyorum. Bizim bu dönemde de bundan sonraki dönemlerde de her zaman olduğu gibi bir arada sıkı bir şekilde birbirimize sarılmamız gerekiyor.  Ülkemiz üzerinde oynanan hesaplar büyük, bunlara fırsat vermemek adına TBMM’deki bu birlik ve beraberliğin bizim meclisimizde de olduğunu söyleyebiliyorum. İnşallah en kısa sürede bu sorun çözülecektir. Haksız yaptırımları biz kendimize zayi görmüyoruz, yapmalarına da fırsat vermeyeceğiz. Devletimizin yapmış olduğu faaliyetlerin arkasındayız. Talihsiz olayı kınıyorum” diye konuştu.

YILDIRIM’DAN KINAMA

CHP Meclis üyesi Hurşit Yıldırım, İç İşleri Bakanı Süleyman Solu ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’e yönelik ABD’nin yaptırım kararını kınadıklarını söyledi. Yıldırım, Şehitkamil Belediye Meclisi olarak ABD’nin yaptırım kararını kınayan bir basın açıklaması yapılması teklifinde bulundu.

Yıldırım’ın ardından söz alan AK Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz, Yıldırım’a ve CHP Grubuna desteklerinden dolayı teşekkür etti.

ŞEHİT ASKERİN ADI VERİLDİ

Gündem dışından gündeme alınan madde ile Gazikent Mahallesi, 43 nolu cadde üzerindeki parka Şehit Komando Er Ömer Çolak’ın adının verilmesi ile ilgili konu gündeme alındı. İlgili madde oy birliği ile kabul edildi.

A.DUMAN

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı