Haber Detayı
01 Şubat 2018 - Perşembe 12:50
 
Şehitkamil’de gergin meclis
Şehitkamil Belediye Meclisi Şubat ayı 1.Birleşim toplantısında Türk Tabipler Birliğine yönelik kamuoyunda oluşan olumsuz algı konuşuldu. CHP Meclis üye Ahmet Baydilek, Türk Tabipler Birliğine karşı bir karalama kampanyası yürütüldüğünü ifade etti. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ise; Tabipler Birliğinin mesleki bir kuruluş olduğunu ve siyaset yapılacaksa; siyasi partide yapılması gerektiğini söyledi.
Siyaset Haberi
Şehitkamil’de gergin meclis

Şehitkamil Belediye Meclisi Şubat ayı 1.Birleşim toplantısında Türk Tabipler Birliğine yönelik kamuoyunda oluşan olumsuz algı konuşuldu. CHP Meclis üye Ahmet Baydilek, Türk Tabipler Birliğine karşı bir karalama kampanyası yürütüldüğünü ifade etti. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ise; Tabipler Birliğinin mesleki bir kuruluş olduğunu ve siyaset yapılacaksa; siyasi partide yapılması gerektiğini söyledi.

Şehitkamil Belediye Meclisi Şubat ayı 1.Birleşim Toplantısı Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu Başkanlığında yapıldı. Afrin’de sürdürülen Zeytin Dalı Operasyonu’na ilişkin sözlerle meclis oturumunu açan Fadıloğlu, “Oradan iyi bir sonuç alarak, orada yaşayan vatandaşların huzur içinde yaşayabilecekleri bir yer oluşturmak için Mehmetçiğimiz gerekeni yapacaktır. Türkiye Cumhuriyeti olarak bizim kimsenin toprağında gözümüz yoktur. Ancak bizi tehdit eden unsurlara karşı gerekli dirayeti göstermemiz gerekiyordu. Bu konuda da başarıyla çıkacağız” dedi.

“İMAR KİRLİLİĞİNİN ORTADAN KALDIRILMASINDA BİRLİKTE ÇALIŞMALI”

Meclis toplantısında gündem dışı söz alan Hurşit Yıldırım, AK Parti Şehitkamil İlçe Başkanlığına seçilen Mehmet Yılmaz’a başarılar diledi. Yıldırım, Gaziantep Müteahhitler Derneği seçimlerinin geçtiğimiz gün yapıldığını hatırlatarak, “İnşallah Müteahhitler Derneğimiz ve Belediyemiz birlikte çalışarak imar kirliliğinin ortadan kaldırılması konusunda Müteahhitler Derneği ile birlikte hareket edebilirler” diye konuştu.

“TÜRK TABİPLER BİRLİĞİNE KARŞI KARALAMA KAMPANYASI YAPILIYOR”

CHP Şehitkamil Meclis üyesi Ahmet Baydilek, son günlerde Türk Tabipler Birliğine yönelik algı operasyonu yapıldığını söyledi. Baydilek, “Ülkemiz son yapılan araştırmalara göre; Hukukun Üstünlüğü konusunda 113 ülke arasında 101.sırada. 2014 yılında bu endeks kuruluşu Türkiye’yi 59.sırada göstermişti. Son 10 yılda ülkemizde ve kentimizde yaşadığımız deneyimler bize birçok insanın gerçek olmayan, bütünüyle hayal ürünü ve zorlama suçlamalarla gözaltına alınıyor. Son günlerde Türk Tabipler Birliği ile ilgili bazı açıklamalar var. Bir karalama kampanyası var. Türk Tabipleri Birliği ve yönetim kurulu hukuk dışı uygulamalarla sabahın erken saatlerinde gözaltına alınmamalıydı.”

“ÜLKENİN GELECEĞİ İÇİN NE YAPMAMIZ GEREKİYORSA ONU YAPMALIYIZ”

Baydilek’in konuşmasına cevap veren Şehitkamil Belediye Başkanı Fadıloğlu, “Mesleki kuruluşlar, kendi meslek grubunun meselesini yerine bu ülkenin siyasi düzenine müdahale etmeye çalışan bir yapı içerisindedir. Bu konuda siyaset yapılacaksa, siyasi partide yapılır. Ancak içerisinde bulunduğumuz durumda birlik ve beraberliğe maksimum ihtiyacımız olan bir noktada ayrık oyu gibi sesler çıkartmak, bu memlekete iyilik değil, kötülük getirir. Burada herhangi bir sivil toplum kuruluşu şemsiyesi altında kendini koruma altında hissedip, bu devletin düzenini bozmaya çalışan kim olursa olsun. Yakın tarihte kendini bir cemaat olarak gören bir yerin tüm faaliyetlerine el konularak durduruldu. Bu içinden geçirilen süreci çok iyi irdelememiz gerekiyor. Demokratik düzen içerisinde herkes fikrini söyleyebilmeli ancak devletin düzenini bozabilecek şekildeki bir yapı olursa devlet buna gereken yüzünü gösterir. Bizim siyasi tartışmaları bir kenara bırakarak, bu ülkenin geleceği için ne yapmamız gerekiyorsa; onu yapmamız gerekiyor.” 

ŞEHİDİN ADI VERİLDİ

Meclis Gündeminde yer alan 22 maddenin görüşüldüğü meclis toplantısında 21.maddede yer alan ve Üçgöze Mahallesi’nde bulunan Sosyal tesisin adının Şehit Halil Kömür Sosyal Tesisi oalrak değiştirilmesi konusu gündeme geldi. Teklif karar olarak oylamaya sunulan gündem maddesi meclis üyelerinin oylarıyla, oy birliği ile kabul edildi.

Diğer maddeler ise oy birliği ile çeşitli komisyonlara havale edilirken bir madde ise teklif karar olarak kabul edildi.

Gündemde görüşülecek başka madde olmadığından bir sonraki birleşimin 6 Şubat Salı günü saat 16.00’da yapılmasına karar verilerek, oturum kapatıldı.

M.TÜRKMEN

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı