Haber Detayı
17 Temmuz 2017 - Pazartesi 16:31
 
Seçkin’de LYS gururu
Eğitim Haberi
Seçkin’de LYS gururu

2017 LYS sınavına giren 1.072.396 aday arasında Özel Seçkin Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri üniversite giriş puanları ve aldıkları derecelerle göz doldurdu.

Haziran ayında yapılan, Lisans Yerleştirme Sınavına Türkiye genelinde 1.072.396 öğrenci sınava girdi. Sınava 65 öğrencisi ile katılan Özel Seçkin Anadolu ve Fen Lisesi, düzenli ve disiplinli çalışmanın karşılığında yüksek puanlarla birçok Türkiye derecesi ve kitlesel başarı elde etti.

Özel Seçkin Anadolu ve Fen Lisesi, 2017  YGS’de 100 oranında gösterdiği kitlesel başarıya LYS’de de yeni dereceler ekleyerek başarısını taçlandırdı.

             Özel Seçkin Anadolu ve Fen Lisesi'nin LYS Başarısı

Özel Seçkin Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri girmiş oldukları 2017 LYS’ de;

İlk 100’de              2 derece,

ilk 500’de            18 derece,

ilk 1000’de          33 derece,

ilk 3000’de          70 derece,

ilk 5000’de          85 derece

ilk 10.000’de      160 derece elde ederek büyük bir başarıya imza attı.

 

       Özel Seçkin Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Sevgi Tezgör, yaptığı açıklamada, “Bütün bir yıl boyunca, planlı ve disiplinli bir şekilde sınava hazırlık programı yürüttük. Bunun da ödülünü hem bireysel başarılarda hem de kitlesel başarıda sağlamanın haklı gururunu yaşıyoruz. Okul olarak bireysel başarıyı önemsiyoruz fakat kitlesel başarı bizim için daha önemlidir. Çünkü ilimiz, maalesef Türkiye’de hak ettiği eğitim başarısını bir türlü yakalayamamaktadır.

     Özel Seçkin Okulları olarak gösterdiğimiz kitlesel başarı ile ilimizin eğitimdeki yerini bir nebze de olsa üst sıralara çıkardığımız için mutlu ve gururluyuz. Öğrencilerimizi kutluyor, ailelerine ve tüm öğretmenlerimize desteklerinden ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı