Haber Detayı
07 Kasım 2018 - Çarşamba 17:57
 
“Satışlar, kar amaçlı değil”
Gündem Haberi
“Satışlar, kar amaçlı değil”

Şehitkamil Belediye Meclisi Kasım ayı 2.Birleşim toplantısında gündemin 4.maddesine ilişkin konuşan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Beykent 2, Seyrantepe ve 29 Ekim Mahallelerinde belediye tarafından ihaleye çıkartılan dükkanların kar amacıyla değil, bölgelerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak ihale çıkarıldığını söyledi.

Şehitkamil Belediye Meclisi Kasım ayı 2.Birleşim Toplantısı Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda gündemde yer  alan 4 madde görüşüldü. Toplantıda gündemin 4.maddesine ilişkin konuşan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Belediye olarak daha önce Seyrantepe’de yaptırmış olduğumuz pasajın içerisinde 15 dükkanımız kalmıştı, onlarla ilgili ihaleye çıkacağız. Hatırlarsanız özellikle Karşıyaka’dan taşınan vatandaşlarımızın ve esnaflarında talepleri doğrultusunda orada 37 tane bağımsız bölümden oluşan 2 katlı pasaj yapılmıştı. Çok şükür o mahalleden de 5-6 arkadaş geldi, orada hemen her esnafın olması açısından 15 dükkanla ilgili yeniden ihaleye çıkıyoruz. Beykent 2’nin girişinde yaklaşık 12 tane bağımsız alandan oluşturduğu bir alan var. Şunu açık yüreklilikle söylüyorum ki; bizim burada müteahhitlerle rekabet etmek için yapmış olduğumuz bir şey yok. Orada yalnızca bir market olunca vatandaş sıkıntı yaşıyor. O ihtiyaçları giderebilmek adına değişik büyüklüklerde dükkanlar faaliyete geçirdik. 29 Ekim’de eski sosyal tesisin bulunduğu alanı maliye hazinesine devretmiştik. Okul yapılması ile ilgili olarak valilik ihaleye çıkıyor, onun yerine sağlık ocağının karşısında 6 tane dükkanı bulunan bir sosyal ünite yaptık. Orası da ihaleye çıktı. Yapılan satışlar kar maksatlı değil, o bölgenin ihtiyacını gidermek adına yapılıyor” dedi.

İlgili madde oy birliği ile kabul edildi.

“VEDA KONUŞMASI DEĞİL”

Gündem dışı konuşmada bulunan Fadıloğlu, “Seçim atmosferine girdik, Allah hayırlı, uğurlu eylesin. Tüm siyasi partilerimizde hareketlilik başladı. Hayırlısı ise yeniden görev almayı Allah kısmet etsin. Veballi bir iş yapıyoruz, yükü ağır ama duası bol bir iş. İnşallah çalışmış olduğumuz bu süre içerisinde doğru işler neticesinde vatandaşlarımızdan hayır dua alabildiysek ne mutlu bize. Yüzde 100 insanları memnun edebilmek kolay olmuyor. Belediyecilikte almış olduğumuz bir karar, bir kişiyi memnun ederken, diğer tarafı memnun etmeyebiliyor. Esas olan gerçek manada Allah’ın rızasını alabilmek ve toplumun geniş kesimlerinin rızasını alabildiysek ne mutlu bize, bu bir veda konuşması değil önümüzde 4 meclis toplantısı daha var. Gündem hareketlendiği için konuşmak istedim, Allah emeklerinizi zayi etmesin” diye konuştu.

A.DUMAN

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı