İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
“14 tarafımız düşmanlarla çevrili
Yüzmede şampiyon; Seçkin Koleji
Haber Detayı
17 Mart 2017 - Cuma 16:56 Bu haber 2708 kez okundu
 
"Sapık ne dediğini de bilmiyor "
Bakan Özhaseki'den Baykal'a sert tepki
Siyaset Haberi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, esnaf ve sanatkarlarla bir araya geldiği Gaziantep'te CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'a sert tepki göstererek, "Sapık ne dediğini de bilmiyor herhalde" dedi.

Gündemi değerlendiren Özhaseki, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın cumhurbaşkanlığı sistemi hakkında sarf ettiği sözleri sert bir dille eleştirdi.

Anayasa değişikliği ile birlikte yaşanacak değişimi de anlatan Özhaseki, "Büyük felaketler atlattık. Başka ülkeler bunun bir kısmını yaşasaydı altından kalkamazdı. Dayanıksızlar, mikroba karşı da dayanıklı değillerdir. Anayasa değişikliği ile getirilen 18 maddenin altında yatan gerçekleri mutlaka anlatmamız lazım. Çift başlılık yürümüyor, yürümüyor. Zamanında vesayet rejimi özellikle birilerinin dengelenmesi için, milletin seçtiklerine güvenilmediği için supap olarak başka şeyleri kenarda tutardı. Bir taraftan her türlü yetkiye haiz ve hiçbir şeyden sorumlu olmayan bir cumhurbaşkanlığı sistemi var. 1961 Anayasasında bir paragrafta sayılan cumhurbaşkanının yetkileri, 1982 Anayasasında tam 2,5 sayfaya çıkarıldı. Yetkilerden bahsediyorlar ya. Dün birisi saçmalamış. Haşa, 'peygamberi bile azdırır' diye. Sapık ne dediğini de bilmiyor herhalde. Peygamberliğin hangi makam olduğunu da bilmiyor herhalde. Öyle tuhaf laflar ediyorlar ki, 'sizin zihninizde iz bıraksın' diye söylüyorlar bunu. Abartarak söylüyorlar. Şu andaki yasayla her türlü yetki zaten cumhurbaşkanında var. Hiçbir şeyden de sorumlu değil. Hiçbir şeyle yargılanamaz. Bir tarafta her türlü yetkiyle donattığınız ve asla yargılanamaz dediğiniz bir cumhurbaşkanlığı makamı var. Bir tarafta da sizin seçtiğiniz, her türlü siyasi hukuki, cezai sorumluluğu olan başbakan ve bakanlar kurulu var. Nasıl geçinilebilir, geçinilmiyor. İstikrar olmuyor. 1950’ye kadar tek parti vardı. 2002’den sonra da tek parti iktidarı var bu da Türkiye’nin bir şansıdır" dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: "Sapık, ne, dediğini, de, bilmiyor, ",
Yorumlar
Haber Yazılımı