Haber Detayı
21 Nisan 2017 - Cuma 18:31 Bu haber 247 kez okundu
 
Sanko öğrencileri matematik finallerinde
- Haberi
Sanko öğrencileri matematik finallerinde

Özel SANKO Okullarının 16 öğrencisi Kanguru Matematik Sınavının ilk sınavını başarı ile geçerek final sınavlarına katılma hakkı kazandı.

Kanguru Matematik Sınavı; öğrencilere matematik dersinde edindikleri becerileri uluslararası düzeyde sergileme, ulusal ve uluslararası düzeyde matematik bilgi ve sevgisini yaygınlaştırma, uluslararası düzeyde ortak bir matematik kültürü oluşturma ve ezbere dayalı matematik bilgisinden ziyade yaratıcı matematik düşünce sistemlerini geliştirmek amacıyla düzenlenmektedir.

İlkokul üçüncü sınıftan lise on ikinci sınıfa kadar her kademeden öğrencinin yer aldığı sınava bu yıl Türkiye genelinden 34 bin 630 öğrenci katıldı.

Özel SANKO İlkokulu öğrencilerinden Kayra Öztemiz, Baran Alagöz, Mehmet Ertuğrul Kaya, Irmak Erdem, Eren Özgüler ve İpek Naz Karslı, Özel SANKO Ortaokulu öğrencilerinden Selin Deniz Akdoğan, Berkay Dobooğlu, Arda Karayılan, Eren Adıyaman, Umut Mutlu, Berke Halavurt ve Eylül Özpolat, Özel SANKO Liseleri öğrencilerinden Erengül Dana, Vahit Alp Hıdıroğlu ve Murat Altındağ ilk sınavı başarı ile geçerek final sınavlarına katılma hakkını elde etti.

Özel SANKO Okulları Genel Müdürü Melike Toklucu, ilk sınavı geçen bin 922 öğrenciden 16’sının Özel SANKO Okulları öğrencisi olmasından gurur duyduklarını söyledi.

 

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Sanko, öğrencileri, matematik, finallerinde,
Yorumlar
Haber Yazılımı