Haber Detayı
06 Aralık 2017 - Çarşamba 16:59
 
Şahinbey’e yeni mahalle
Gündem Haberi
Şahinbey’e yeni mahalle

Şahinbey Belediye Meclisi Aralık Ayı 2.Birleşim Toplantısında 15 madde görüşüldü. Gündemin 13 ve 14.maddelerinde Şahinbey İlçesi’nde ikamet eden başarılı üniversite öğrencilerine sosyal yardım ve ödül verilmesi konusu gündeme geldi.

Şahinbey Belediye Başkanvekili Birol Ülger başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda gündemde yer alan 14 ve gündem dışında bulunan 1 olmak üzere toplam 15 madde görüşüldü.  Gündemin 1.maddesinde yer alan ve 23 Mahalleye sosyal tesis yapılmasını ön gören madde oy birliği ile kabul edildi.

ŞAHİNBEY’E YENİ MAHALLE

Gündemin 11. Maddesinde yer alan Yeşilkent ve Osmanlı Mahallelerini sınırları içerisinde yeni bir mahalle kurulması ve Mavikent Mahallesi sınırlarının değiştirilmesi gündeme geldi. İlgili madde ile Yeşilkent ve Osmanlı Mahalleleri sınırları değiştirilerek Malazgirt Mahallesi kuruldu.

İlgili madde oy birliği ile kabul edildi.

BAŞARILI ÖĞRENCİLERE BURS VERİLECEK

Gündemin 13 ve 14.maddelerinde yer alan ve Şahinbey İlçesinde ikamet eden üniversitelerde başarı gösteren öğrencilere, sosyal yardım ve ödül verilmesi gündeme geldi. Bu kapsamda başarılı öğrencilere diz üstü bilgisayar, tablet, telefon ile ödüllendirilmesi oy birliği ile kabul edildi. Gündemin 14.maddesi kapsamında ise ilçe sınırları içerisinde yaşayan başarılı öğrencilere bir defaya mahsus olarak 200 lira sosyal yardımda bulunulması oy birliği ile kabul edildi.

M.TÜRKMEN

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı