Haber Detayı
29 Ocak 2018 - Pazartesi 16:19
 
Şahinbey’den eğitim seferberliği
Eğitim Haberi
Şahinbey’den eğitim seferberliği

Şahinbey Belediyesi, ilçede okuma yazma bilmeyen kadınlara yönelik kurs düzenledi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Yaşar Torun Gençlik Merkezinde düzenlenen 2,5 ay süreli okuma yazma kursunda, 20 kadın kursiyerin katılımıyla öğretime başlandı. 

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, eğitimin çok önemli olduğunu belirterek, okuma yazma bilmemeninin hayatta birçok sıkıntıya neden olduğunu ifade etti. 

Yörede en çok kadınların etkilendiği bu sorunu aşmak için kurs düzenlediklerini dile getiren Tahmazoğlu, eğitime önem veren bir belediye olarak merkezde okuma yazma kursu dışında da birçok kurs düzenlediklerini ifade etti. 

Kursiyerlerden Zeliha Şiraz, okuma yazma öğreniyor olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, "Kullandığım telefonda kimseyi arayamıyordum. Bir yere giderken otobüslerde yazan yazıları okuyamıyor, çevremdeki kişilere soruyordum. Kursa geldiğim günden bu yana tüm bu sorunları aştım. Bize bu kursu açanlardan Allah razı olsun." ifadelerini kullandı. 

Fatma Türk de  kurs sayesinde hayalini gerçekleştirdiğini belirterek, "Bu kursa gelmeden önce alışveriş yapmak için markete dahi gittiğimizde büyük zorluklar yaşıyorduk. Okuma yazmanın önemini bu kursa geldikten sonra daha iyi anladım." değerlendirmesinde bulundu. 

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı