Haber Detayı
06 Kasım 2018 - Salı 17:55
 
Şahinbey’de fincan tartışması
Siyaset Haberi
Şahinbey’de fincan tartışması

Şahinbey Belediye Meclisi Kasım ayı 2.Birleşim Toplantısına Şahinbey Belediyesi tarafından açılan 216 bin lira değerindeki kahve fincanı alım ihalesi damga vurdu. Meclis üyesi Mehmet Dokbay, kahve fincanlarının neden alındığını sorarak ve hükümet tarafından uygulamaya konulan tasarruf tedbirlerini hatırlattı. Şahinbey Belediye Başkanvekili Cuma Güzel ise, belediye ihtiyaçlarının önceden belirlendiğini hatırlatarak, tasarruf tedbirlerine uygun davrandıklarını söyledi.

Şahinbey Belediye Meclisi Kasım ayı 2.Birleşim Toplantısı Belediye Başkanvekili Cuma Güzel başkanlığında yapıldı. Gündemde yer alan 17 ve gündem dışından gündeme alınan 1 madde olmak üzere toplam 18 madde görüşüldü. Meclis toplantısında gündem dışı söz alan meclis üyesi Mehmet Dokbay,  “30.05.2018 tarihinde 223 bin liralık kahve fincanı alımı ile ilgili ihale açılmış, bu ihaleyi Kütahya’dan bir firma 216 bin liralık teklif ile kazanmış. Hükümet sürekli tasarruf tedbirleri ile ilgili genelgeler yayınlıyor. 216 bin liralık kahve fincanı neden alındı, acelesi neydi?” diye sordu.

“TASARRUF TEDBİRLERİNE UYUYORUZ”

Dokbay’ın ardından konuşan Şahinbey Belediye Başkanvekili Cuma Güzel, “Bilindiği üzere daha önceden belirlenmiş ihtiyaçlar vardır. Bilindiği gibi öğrencilere dağıtılan spor ayakkabılar gibi daah önceden belirlenmiş ihtiyaçlar var. Onunla ilgili ihale yapılmış, sonuçlanmış. İhale sonuçlandıktan sonra ben almayayım diyemezsiniz. Tasarruf tedbirlerini tam şekli ile uyguluyoruz. Bu ürünler daha önce alındığı için bunun tekrar dönüşü yok. Başkanımızın talimatları ile tasarruf tedbirlerini uyguluyoruz. Belediye bünyesinde çeşitli projelerimiz var. Evlilik Okulu, Hoş Geldin Bebek, Yetim Ailelerle ilgili programlarımız var. Bunlar kapsamında hediye olarak ailelere veriliyor. Konuyla ilgili bilgiler alıp size dönüş yapalım” dedi.

İTİRAZLAR REDDEDİLDİ

 Gündemin 9.maddesinde yer alan Mahallelerin birleştirilmesine ilişkin itirazlar meclis gündemine geldi. İlgili itirazlar Ak Parti Grubunun oylarıyla ret edildi. CHP grubu ise itirazların değerlendirilmesi için oy kullandı.

E.YILDIRIM

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı