Haber Detayı
28 Ocak 2015 - Çarşamba 19:25
 
“Şahin Bey’in anısına vefasızlık”
Gündem Haberi
“Şahin Bey’in anısına vefasızlık”

Antep Harbi’nin kahramanlarından Şehit Şahin Bey’in doğduğu ve büyüdüğü ev maalesef kaderiyle baş başa bırakılmış durumda. Kalkan, meclis kararına rağmen evin onarılmamasını eleştirdi.

CHP Şahinbey Meclis Üyesi Uğur Kalkan, Antep Savunması’nın önemli isimlerinden Şahin Bey’in evinin halinin büyük vefasızlık olduğunu belirterek, “Her seferinde kahramanlıklarıyla övündüğümüz, gurur duyduğumuz Şahin Bey’e bu yapılan vefasızlıktan başka bir şey değildir. Bostancı Mahallesi Muhtarı Sayın İbrahim Halil Atıcıbaşı ile beraber evi ziyaret edince, gördüğümüz manzara karşısında hayretler içinde kaldık. Yemen’de, Trablusgarp’ta, Çatalca Cephesi’nde, Galiçya’da, Sina Cephesi’nde ve son olarak şehrimizde olağanüstü kahramanlıklar gösteren Şahin Bey’e yapılan bu vefasızlığın bir an önce telafi edilmesi gerekir.” dedi.

Evin durumunun harabe halinde olduğunu belirten Kalkan, “Vatan toprağına göz dikenlerin oluşturduğu ağları kahramanlıklarla yıkanlardan birisi olan Şahin Bey’in evini örümcek ağları sarmış. Pencereler, kapılar sökülmüş duvarlarında boyadan eser bile kalmamış. Bu üzücü durum hepimiz adına büyük bir ayıptır. Bu ayıbında kabul edilebilir en ufak bir yanı yoktur. Kayıtlara baktığımız zaman 7 Mayıs 2013 tarihli Şahinbey Belediye Meclisi Toplantısı’nın 1.Maddesi ‘Belediyemize ait, Tapunun Bostancı Mahallesi,Ada:652,Parsel:68,69,70,71,72,73.ve 74’de kayıtlı taşınmazların ilçemize ismini veren Şehit ŞAHİNBEY’in evinin restorasyonunun yapılması için İl Özel İdaresi adına tahsis edilmesine tahsis edilmesine teklifi dair 5 Nolu Plan Bütçe Komisyon Raporunun okunmasının ardından oylamaya geçildi. Yapılan oylama neticesinde teklifin Plan Bütçe Komisyonundan geldiği şekliyle kabul edilmesine oybirliği ile karar verildi’ şeklindedir. Büyükşehir Meclisi’nin kararı da bu doğrultudadır. Bu kararların verilmiş olmasına rağmen halen bir çalışma yoktur. Şehrimizi yönetenlerden bu konuda duyarlılık beklemekteyiz. Konunun da takipçisi olmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı