Haber Detayı
17 Mart 2017 - Cuma 18:02 Bu haber 541 kez okundu
 
Sacır’da değişen bir şey yok
Gündem Haberi
Sacır’da değişen bir şey yok

Oğuzeli’nin içerisinden geçen Sacır Deresi, Oğuzelileri canından bezdirmiş durumda. Yaz aylarında ayrı, kış aylarında ayrı sorun olan Sacır Deresi ile ilgili çalışma yapılmasını isteyen vatandaşlar, "Bu dere yıllardır buradan akıp gider. Gelen belediye başkanlarının hepsi vaat olarak dereyi ıslah edeceğini söyler. Ama daha somut bir değişim görmedik." diye konuştular.

Oğuzeli merkezinden geçen Sacır Deresi'nin özellikle yaz aylarında kötü koku yaydığını ifade eden vatandaşlar, "Kış aylarında çok yağış olursa sel oluyor. Dere kenarında bulunan evler su altında kalıyor. Yaz aylarında ise çok kötü kokuyor. Dereyi ıslah etme çalışması vaat etmişlerdi, sözlerinde durmadılar. Büyükşehir Belediyesi, Oğuzeli ilçesiyle ilgilenmiyor. Bu su ile ekinlerini sulayan çiftçiler var. Ekinler ciddi anlamda zarar görüyor. Bu duruma bir çare bulmalarını istiyoruz." dediler.

Referandum anket çalışmaları kapsamında ziyaret ettiğimiz Gaziantep'e bağlı Oğuzeli ilçesinde, halk Sacır Deresi'nin temizlenmesini istiyor. Büyükşehir Belediyesi'nin ilgisinin yetersiz olduğunu belirten vatandaşlar, "Sacır Deresi'nin temizlenmesi gerekiyor. Yaz aylarında çok kötü kokuyor. Ekinlerini bu suyla sulayan çiftçiler, ekinler zarar gördüğü mağdur oluyorlar." dediler.

(A.Pepele)

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı