Haber Detayı
19 Mayıs 2017 - Cuma 16:49 Bu haber 830 kez okundu
 
PTT, personel sayısını artıracak
Gündem Haberi
PTT, personel sayısını artıracak

Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) 2017 Yılı İkinci Değerlendirme Toplantısı'nı Gaziantep'te gerçekleştirdi. Divan Otel'de yapılan toplantıya PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Müsteşarı Suat Hayri Aka, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür, PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeleri, Genel Müdür Yardımcıları ve 82 PTT Başmüdürü katıldı. 19 Mayıs münasebetiyle saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan toplantının açılış konuşmasını PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik yaptı.

"Yüzde 30 kâr elde ettik"

PTT'nin 2017 yılı stratejisi ve planlaması hakkında bilgi veren PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, "Biz bu toplantıları yaparken, şirketimizin nerede olduğunu tekrar tekrar gözden geçiriyoruz. PTT'yi dünya markası yapma yolunda adımlar atıyoruz. 2016 yılında ki tüm olumsuzluklara rağmen, PTT dimdik ayakta durmayı başarmıştır. Bu teşkilat, bu ülkenin en köklü teşkilatı. Son 15 yıl içinde, PTT'de çok büyük değişiklikler oldu. 2016 yılında Türkiye'nin büyüme hızı 2.9 iken, şirketimizin büyüme hızı 17.8'e ulaştı. Kârımız geçen yıl yüzde 30 arttı."dedi.

"Personel sayısı 100 bine çıkacak"

PTT'nin 2023 vizyonundan bahseden Bozgeyik, "PTT'nin bir dünya markası olması için önümüze hedef konuldu. PTT ile ilgili, yurt dışında yeni şirketler kurabilir ve kurulan şirketlere ortak olabilir şeklinde Bakanlar Kurulu'nda karar alındı. 15 tane yeni şirketin kurulması için karar aldık. Elektronik Bankacılık ile ilgili çok ciddi bir adım attık. PTT'nin banka olamayacağını söyleyenler oldu. Biz bunlara takılmadan bankacılık alanında ciddi bir adım attık. İnsan kaynakları konusunda da önümüze bir hedef koyduk. Cumhuriyetimizin 100. Yılında personel sayısını 40 binden 100 bine çıkartacağız. Şube sayısını da 4 bin 500'den, 15 bine çıkaracağız. Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan her vatandaş, bulunduğu noktadan çıktıktan sonra hangi yöne giderse gitsin, 20 dakika içinde mutlaka PTT şubesine ulaşacak."diye konuştu.

"İnsan çok gücü çok önemli"

PTT'nin Değerlendirme Toplantısı'nın Gaziantep'te yapılmasından çok memnun olduğunu belirten Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, "Koyulan hedeflerin çok büyük olduğunu görüyorum ve bu uğurda başarılar diliyorum. Bilgi güçlü iktidar yapar. Bilgi ve teknoloji çağındayız. Bizim en önemli gücümüz, insan gücümüzden kaynaklanıyor. Bizim madenimiz, yer altı kaynaklarımız yok ama müthiş bir insan gücümüz var. Yapılan işlerde insan gücünün ne kadar önemli olduğunu görüyorum. Bugün burada yapılan İstişare Toplantısı'nın çok önemli olduğuna inanıyorum. Konulacak hedefler, yapılan işleri değerlendirme açısından böylesi önemli bir toplantının Gaziantep'te yapılmasından onur duyuyorum."dedi.

Toplantının sonunda Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'e, PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik tarafından, üzerinde Fatma Şahin'in resminin olduğu posta pulu ve telgraf çekme makinesi hediye edildi.

(A.Pepele)

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: PTT,, personel, sayısını, artıracak,
Yorumlar
Haber Yazılımı