Haber Detayı
28 Temmuz 2016 - Perşembe 17:47
 
Primer Hastanesi, Devlet Hastanesi olarak hizmete başladı
Gündem Haberi
Primer Hastanesi, Devlet Hastanesi olarak hizmete başladı

 Gaziantep'te OHAL'i kapsayan Kanun Hükmünde Kararnameyle, FETÖ'ye finans sağladığı için daha önce kayyum atanan Primer Hastanesi, Kamu Hastaneler Birliği'ne devredilerek, Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi ek binası olarak hizmet vermeye başladı. 
Gaziantep Özel Primer Hastanesi olarak hizmet veren hastane, kararname ile el konularak 24 saatte Kamu hastaneler Birliği'ne devrildi. Gaziantep Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Mücahitler Ek Binası olarak hizmete başlayan hastane, 24 Temmuz gecesi devralınan ve 24 saatte tüm işlemleri tamamlanarak 25 Temmuz'da hizmete başlayan hastanede hasta kabulüne başlandı.
Konuyla ilgili açıklama yapan, Gaziantep Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Hayati Deniz, hastanenin bünyelerine dahil edilmesinden 24 saat sonra Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi ek binası olarak halka hizmet vermeye başladıklarını vurguladı. Hastanenin her türlü birimleri ile bir gecede faal hale getirdiklerini anlatan Hayati Deniz, zamanla hastaneyi genişlemiş birimleri ile daha iyi hizmet verir hale getireceklerini söyledi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı