Haber Detayı
25 Ocak 2018 - Perşembe 14:03
 
“POLEMİĞE GİRMEK İSTEMİYORUM”
Siyaset Haberi
“POLEMİĞE GİRMEK İSTEMİYORUM”

MHP İl Başkanı Taşdoğan CHP’nin “MHP’liler mecliste muhalefet yapmıyor” sözlerini “Üye sayımızdan dolayı Komisyonlara katılamıyoruz. Komisyonlarda üyelerimizin olmaması nedeniyle konulara hakim değiliz. Eleştirilerle ilgili olarak polemiğe girmek istemiyorum” dedi.

MHP Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Taşdoğan, CHP İl Yönetiminin düzenlediği toplantıda Meclis Üyesi Mehmet Sucu’nun, “Basına, ‘muhalefet yapıyoruz’ diyen partilerin meclis üyelerinin hallerini, Belediye Meclislerinde gelin görün!” eleştirilerine ilişkin olarak, meclis üyelerinin komisyonda olmadığını ve bu nedenle komisyon görüşmelerinden haberlerinin olmadığını ifade etti. Taşdoğan, “Bu konuda polemiğe girmek istemiyorum” diye konuştu.

MHP Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, gündem toplantısı düzenledi. Toplantıda CHP’den gelen, “Basına, ‘muhalefet yapıyoruz’ diyen partilerin meclis üyelerinin hallerini, Belediye Meclislerinde gelin görün!” eleştirilerine ilişkin olarak konuşan Taşdoğan, “ Büyükşehir Belediye Meclisinde MHP’nin üç üyesi bulunuyor. Üye sayımızdan dolayı Komisyonlara katılamıyoruz. Komisyonlarda üyelerimizin olmaması nedeniyle konulara hakim değiliz. Ancak meclisteki arkadaşlarımız bu konuda çalışmalarını yürütüyorlar. Eleştirilerle ilgili olarak polemiğe girmek istemiyorum” dedi.

“TÜRK-KÜRT AYRIMI YAPMIYORUZ”

Taşdoğan, MHP olarak, Türk-Kürt ayrımı yapmadıklarını ve bunu göstermek için Kürt kökenli yöneticilerle birlikte toplantıya katıldıklarını ifade etti. Taşdoğan, “Kürt kökenli ilçe başkanlarımı alarak yapacağım. Son günlerde Yerli ve Milli İttifak’a Kürt kökenli vatandaşların oy vermeyeceği iddiaları ortaya atılmıştır. Partimizi Kürt düşmanı olarak göstermeye çalışanlara Başbuğ Alparslan Türkeş’in sözlerini bir kez daha hatırlatmakta fayda görüyorum. Başbuğ, “Biz ne kadar Türk isek onlar da o kadar Türk’tür, onlar ne kadar Kürtse biz de o kadar Kürdüz. Kız alıp kız vermişiz, etle tırnak gibiyiz. Kürtler bizim öz kardeşlerimizdir. Biz onları herkesten fazla sever, düşünürüz. Onlar da elhamdülillah Müslüman’dırlar, hepimiz aynı kıbleye secde ediyoruz, hepimiz aynı peygamberin ümmetiyiz, aynı kutsal kitaba bağlıyız” diyerek Kürt kökenli kardeşlerimize verdiğimiz önemi sonuna kadar vurgulamıştır.”

“ETNİK KÖKENE BAKMAYIZ”

“Hepiniz gördüğü gibi; biz MHP’de insanlarımızı etnik kökenine göre değil vatan sevdasına göre kıymetlendiririz. Kimseyi görevlendirirken etnik kökenine bakmayız. Kürt kökenli vatandaşlarımız değil MHP’ye oy vermek, her türlü görevi almışlardır. Kanda vermişlerdir, canda vermişlerdir, aşk ile vatanına bayrağına devletine bağlı insanlardır. Bir avuç teröristin diliyle konuşanlar terör sevicidirler. Bu terör sevicilere rağmen Kürt Türk kardeşliğini bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Son olarak ise bilge liderimiz Devlet Bahçeli de hadsizlere hadlerini bildiren cevabı vermiştir. Türk Dünyası’nın Bilge Lideri, Başbuğumuzun emaneti Dr. Devlet Bahçeli ise; “Bunların hepsi zihnen felç olmuş insanlardır. Bu edepsizliği İmralı’daki cani dahi yapmadı” diye konuşmuştur. Başbuğumuzun ve Bilge Liderimizin bu düşüncelerinin üzerine söz söylemekte bizlerin aldığı terbiye ve doktrinlere uymamaktadır. Sonuna kadar bu sözlerin savunucusu olduğumuzu bildiririz.”

“TÜRK BAYRAKLARI ASILDI”

 “Sizlerinde yakından takip ettiği bir diğer gündemimiz ise Fırat Kalkanı Harekâtı ile sınır hattının terörden temizlenmesinin ardından, Afrin'e operasyon gündeme gelmişti. Adeta bir terör yuvasına dönüşen Afrin'in, PKK/PYD'den temizlenmesi için düğmeye basıldı. Amerika’nın 30 bin kişilik yeni bir güvenlik gücü kuracağını duyurması da bardağı taşıran son damla olmuştu. Ve nihayet, TSK birlikleri sınırı geçti. Türk savaş uçaklarının başlattığı bombardımanın ardından ÖSO güçleri de Afrin'e doğru yol aldı. Bugün ise operasyonun 6. günündeyiz. Sizlerinde bildiği gibi bölge abluka altında öldürülen teröristlerin yanı sıra, ele geçirilen teröristlerde sorgulanıyor. Son aldığımız bir habere göre ise Resulayn’daki bir binanın çatısına asılan terör örgütü YPG’nin paçavrası, ekiplerin operasyonuyla indirilirken, yerine Türk Bayrakları asıldı. İhtiyaç olması durumunda Liderimizin emrinde Kerkük için hazır olan 6317 kişi Gaziantep’ten, bu bölgeye gitmeye de her zaman hazırdır. Şerefli Türk Ordusuna destek olmak için gereken her şeyi yapmaya sonuna kadar hazırız.”

“AFRİN DEMEK HATAY DEMEKTİR”

“Bu duygu ve düşüncelerle Sayın Genel Başkanımız, Türk Dünyasının Bilge Lideri Dr. Devlet Bahçeli’nin şu sözlerini hatırlatmak isterim. ‘’Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit düşen Üsteğmen Oğuz Kaan Usta’ya, bizlere tutacağımız vasiyet bırakan Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan’a ve Uzman Çavuş Mehmet Muratdağlı’ya Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralı kardeşlerimize şifalar diliyorum. Türk milleti mazluma sığınak, zalime ateştir. Bu ateşte teröristler Allah’ın izniyle yanacak, Zeytin Dalı Harekâtı huzur ve güvenliğimizi sağlayacaktır. Çünkü Afrin demek Hatay demektir, Afrin demek Kilis demektir. Yani vatan demektir. Dua ve desteğimiz Mehmetlerimize. Ve diyorum ki, Tanrı Türkü Korusun ve Yüceltsin, hainleri ise yerin yedi kat dibine mahkum etsin” diyerek sözlerini noktaladı.

M.TÜRKMEN

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı