Haber Detayı
09 Ağustos 2017 - Çarşamba 16:43
 
Piyasa çakma ayakkabı kaynıyor
Gündem Haberi
Piyasa çakma ayakkabı kaynıyor

Yıllardır ayakkabı tamirciliği yapan esnaf Mehmet Yıldız, son dönemde yeni ayakkabılarını diktirmek için gelenlerinin sayısının arttığını belirterek, “ Piyasada ciddi anlamda sahte ayakkabı bulunuyor. Bu ayakkabıları alan vatandaşlar, birkaç hafta içerisinde diktirmek için bize geliyorlar.” dedi.

Ayakkabı  alımının kolaylaşması ile birlikte unutulan meslekler arasına giren ayakkabı tamircilerinde, son dönemde çakma ayakkabı hareketliliği yaşanıyor. Vatandaşın eski ayakkabıları tamir ettirmek yerine yenisini aldığını belirten esnaf Mehmet Yıldız, piyasada sahte ayakkabı olmasından dolayı yeni satın alınan ayakkabıları diktirtmek isteyen kişi sayısının günden güne arttığını vurguladı. Son bir hafta içerisinde yüzden fazla satın alınan yeni ayakkabıyı diktirtmek için gelen vatandaşa şahit olduğunu vurgulayan Yıldız; ‘’ Vatandaş, ayakkabı almaktan korkar duruma geldi’’ diye konuştu.

Yıldız, son yıllarda çakma ve kalite dışı üretilen ayakkabıların piyasaya sürüldüğünü, bu nedenle satın alınan ayakkabının kalitesiz olmasından dolayı bir iki hafta içerisinde yırtıldığı belirtti. Son bir hafta içerisinde yüzün üzerinde satın alınan yeni ayakkabının tabanını diktiğini söyleyen Yıldız; çakma ve sahte ayakkabıların piyasada çok olduğundan dolayı vatandaşın satın aldığı ayakkabının bir iki hafta içerisinde yırtılmasından korktuğunu dile getiriyor.

Yıldız; ‘’ Marka ayakkabıların sahtesi yapılarak piyasaya sürülüyor. Bu nedenle vatandaş aldığı ayakkabının iki hafta gibi kısa süre içerisinde yırtıldığını görüyor. Dolayısıyla birkaç yıldır vatandaş satın aldığı ayakkabıyı ilk önce diktiriyor sonra giymeye karar veriyor. Geçen hafta yüzün üzerinde yeni satın alınan ayakkabı diktim. Sahte ayakkabıların önüne geçilmesi gerekiyor. ’’ Şeklinde konuştu.

(A.Pepele)

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı