Haber Detayı
06 Şubat 2018 - Salı 17:08
 
“Parti değil, ülke meselesidir”
Yılmaz’dan ‘Zeytin Dalı’ çıkışı:
Siyaset Haberi
“Parti değil, ülke meselesidir”

Şehitkamil Belediye Meclisi Şubat ayı 2.Birleşiminde gündem dışı söz alan Ak Parti Grup Başkanvekili Mehmet Yılmaz, Zeytin Dalı Harekatı’na değinerek, “Bu bir parti değil, ülke meselesidir” dedi.

Ak Parti Şehitkamil Grup Başkanvekili Mehmet Yılmaz, “Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 20 Ocak 2018 tarihinde başlatılan Suriyeli gençlerden oluşan Özgür Suriye Ordusu tarafından da desteklenen Zeytin Dalı Harekatı’nın amacı PKK/KCK, PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek, dost ve kardeş bölge haklını bu teröristlerin baskı ve zulmünden kurtarmaktır. Zeytin Dalı Harekatı’nda; planlama ve icrasında, sadece teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzi, silah, araç ve gereçleri hedef alınmaktadır.  Buradaki hassasiyetimiz masum sivil insanların zarar görmemesi ve Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunmasıdır. Zeytin Dalı Harekatı’nın hukuki dayanağı Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin terörle mücadele yönelik özellikle 1624,2170 ve 2178 sayılı kararları ve BM Sözleşmesinin 51.maddesinde yer alan ‘meşru müdafaa’ hakkıdır.”

“HERKESİN ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMA VAKTİ GELMİŞTİR”

Sözlerini sürdüren Yılmaz, “Afrin’e düzenlenen operasyonu savaş diye nitelendirmek bir ihanettir. Çünkü biz bir devletle savaşmıyoruz. PKK, KCK, PYD, YPG ve DEAŞ gibi terör örgütleri, onların arkasındaki güçlerle mücadele içerisindeyiz. Ülkemiz içerisinde bulunan bazı kuruluşlar, yapılan operasyonu savaş olarak nitelemekte ve ‘Savaşa Hayır’ çığırtkanlığı yapmaktadır. Zeytin Dalı Harekatını desteklemekle, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin arkasındayız, demekle herhangi bir partili olunmuyor. Bu bir beka meselesidir. Herkesin elini taşın altına koymasının zamanı gelmiştir, bu bir parti değil ülke meselesidir” diye konuştu.

E.YILDIRIM

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı