Haber Detayı
06 Ocak 2017 - Cuma 16:06
 
“Paran kadar sağlık hizmeti var”
Gündem Haberi
“Paran kadar sağlık hizmeti var”

Eczacı İrfan Kaplan, AKP İktidarında uygulanan “Sağlıkta dönüşüm” uygulamasının zam olarak vatandaşa döndüğünü söyledi.

Kaplan; “AKP İktidarı Sağlıkta dönüşüm dedi, ama o dönüşüm zam olarak vatandaşa döndü. Şimdi paran kadar sağlık hizmeti var diyorlar. Paran kadar tedavi olabilirsin. Ödediğin sağlık primi kadar sağlık hizmeti alabilirsin.  Ülke yeni yıla zamlarla ve terör saldırılarıyla girdi.Bu gün iğneden ipliğe her şeye zam geliyor. Terör almış başını gidiyor.” diye konuştu.

İlaç  fiyatları yüzde yüz arttı

 Kaplan; “İlaç fiyatları neredeyse yüzde yüz arttı. Bazı göz ilaçları 1 TL iken 5 TL, Mide ve ateş düşürücü ilaçlar 5TL iken 10 TL oldu. Bazı ilaçlara bir süre sonra Devlet  ödeme kapsamından çıkartacak. Vatandaş kendi parası ile ilaç alacak.  Hastane muayene ücretleri 20 ile 60 oranında arttı. Devlet Hastaneleri 5 TL den 6 TL, Araştırma hastaneleri 5TL den 7 TL, Üniversite hastaneleri 5TL den 8 TL Özel hastaneler ise 12 TL den 15TL ye çıktı. Bu zamlardan en çok etkilenen dar gelirli vatandaşımız, işçilerimiz ve emeklilerimiz oldu” dedi

Eczacıları tahsildar yaptılar

 Muayene ücretlerinin tahsilâtını Eczacılara yaptırıldığını söyleyen Kaplan; “ Bir nevi Eczacılar bedava tahsildar olarak görülüyor. Bundan dolayı eczacı ile halk karşı karşıya getiriliyor. ” diye konuştu.

Çözüm CHP İktidarında

 Sağlık sorunlarının ve ülke sorunlarının çözümünün CHP İktidarında olduğunu söyleyen İrfan Kaplan; “CHP iktidarında Muayene  katkı Payları, Emeklilerimizden alınan ilaç katılım payları kaldırılacak maaşlarından kesinti yapılmayacak. Emeklilerimiz milli gelirden pay alacaktır.” dedi.                      

(Haber Merkezi)

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı