Haber Detayı
07 Mayıs 2015 - Perşembe 18:35
 
“Para reklama gidecek”
Gündem Haberi
“Para reklama gidecek”

Şehitkamil Belediyesi Mayıs ayı İkinci olağan meclis toplantısını Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu başkanlığında toplandı.

Şehitkâmil belediye meclisi ikinci oturum gerçekleştirildi. Rıdvan Fadıloğlu başkanlığında toplanan mecliste komisyonlardan gelen 15 madde ve 2014 yılı belediye kesin hesabı görüşüldü.

Gündem maddeleri arasında LPG istasyonlarının fazlalığını eleştiren CHP meclis üyesi Hurşit Yıldırım, " LPG'ye ihtiyaç yok LPG'den gelen para reklama gidiyor” dedi.

Hacıbaba mahallesine Akaryakıt ve LPG satış ve servis istasyonu uygulama imar planı üzerine söz alan CHP'li meclis üyesi Zeynel Güçyetmez, imar planının uygulanacağı yerin Araban yolu üzeri mezarlık karşısında olduğunu söyledi.

Güçyetmez, o yolun trafik yoğunluğunu karşılayamayacağını ve LPG istasyonun tehlike arz eden bir yapı olduğunu merkezi ve yerel yönetimler belirlediğini ve bu yerlerin şehrin dışına yapılmasını istedi. Aynı madde üzerine konuşan CHP'li meclis üyesi H.Hurşit Yıldırım, şehrin merkezinde LPG'lerin fazlalaştığını eleştirdi. Yıldırım, " LPG'ye ihtiyaç yok LPG'den gelen para reklama” dedi.

 Yıldırım, “Şehitkamil'deki AKP'li meclis üyelerinin büyükşehir’e katkı sağlaması kaynak yaratması için kabul ettiğini ama bu kaynak Fatma Şahin'in reklamına gidecek" şeklinde konuştu.

“Kişiye özel değişiklik”

Gündemin On Beşinci maddesinde bulunan Türk Telekom  arazisinin bir kısmının özel okul olarak yapılması değişikliğine tepki gösteren Yıldırım,  bu değişikliğin kişiye özel bir değişiklik olduğunu ve burada rant olduğunu iddia etti.

Orasının otel yeri olduğunu açıklayan Yıldırım, " o alana özel okul yapılması Gaziantep'in eğitim seviyesine bir katkısı olmaz. Eğitim sıkıntısı özel okul yaparak çözülmez” dedi.

Rant yok”

Belediye başkanı Rıdvan Fadıloğlu Hurşit Yıldırım'ın burada rant var iddiasına, " burada rant yok belediyenin kazancı var, burada ki diğer amaç eğitime hizmettir" şeklinde cevap verdi.

Şahinbey meclis üyeleri de katıldı

Şehitkamil meclis toplantısına Şahinbey belediyesi denetim komisyonu seçimini mahkeme kararı ile iptal ettiren CHP'li meclis üyeleri, Hasan Şencan, Yılmaz Kireç ve Mehmet Dokbay'da katıldı. Şehitkamil meclis üyesi CHP'li Hurşit yıldırım belediye meclis üyelerine hoş geldiniz derken Şahinbey'de kazandıkları denetim komisyonu davasını da meclis gündemine getirdi. Yıldırım, "Şahinbey'deki meclis üyesi arkadaşlarımız açtıkları haklı davayı kazandılar. Mahkeme kararıyla da olsa denetime muhalefet üyeleri de girmelidir" dedi.

(Ö.Zor)

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı