Haber Detayı
10 Ocak 2019 - Perşembe 17:01
 
Öztekin’in adaylığı netleşiyor mu?
Ak Parti’den olaylı bir şekilde istifa eden Oğuzeli Belediye eski Başkanı Bekir Öztekin, geçtiğimiz gün akşam saatlerinde İyi Parti Lideri Meral Akşener ile görüştü. Öztekin’in Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday gösterileceği, CHP Gaziantep İl Yönetiminin oluşmasının beklendiği iddia edildi.
Siyaset Haberi
Öztekin’in adaylığı netleşiyor mu?

İyi Parti Gaziantep’te Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday belirleme çalışmaları sürerken, Ak Parti’den olaylı bir şekilde ayrılan Oğuzeli Belediyesi eski başkanı Bekir Öztekin, İyi Parti Lideri Meral Akşener ile görüştü. Yapılan görüşmenin Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı konusunda yapıldığı ileri sürüldü. Gazetemize konuşan Öztekin, İyi Parti Lideri Meral Akşener ile yaptıkları görüşmenin olumlu geçtiğini ve kent ile ilgili Akşener’i bilgilendirdiğini söyledi.

CHP İL YÖNETİMİ BEKLENİYOR

İyi Parti’nin Gaziantep’te ittifak kurduğu CHP’de yeni il yönetiminin oluşması bekleniyor. Ortak aday konusunda fikir alışverişinin yapılacağı CHP Gaziantep İl Yönetiminin henüz oluşmamış olmasının İyi Parti’nin Büyükşehir Belediye Başkan adayını netleştirmesini etkilediği ifade ediliyor.

İYİ PARTİ İÇERİSİNDE TEPKİ VAR 

Parti içerisinden edinilen bilgilere göre ise İyi Parti İl Başkanı Serkan Karakuş’un Öztekin’in Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterilmesi konusunda bastırdığı, bununda parti içerisinde tepkiyle karşılandığı iddia edildi. Öztekin’in Ak Parti’den gelen bir isim olmasının tepkilerin kaynağında yer aldığı belirtildi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayının Salı Günü netleşeceği iddia edildi.

E.YILDIRIM

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı