Haber Detayı
13 Mart 2017 - Pazartesi 19:13
 
Otopark mağduriyeti gideriliyor
Gündem Haberi
Otopark mağduriyeti gideriliyor

Özellikle şehir merkezinde parkomatların kaldırıldığı bölgelerde otopark ücretleri ile ilgili vatandaşların şikayetleri üzerine, Büyükşehir Belediye Meclisi konuyu gündemine aldı. Tarife Komisyonu’na sevk edilen gündem maddesinde kapalı ve açık otoparklarda uzun süreli kalan araçlara uygulanacak indirim oranları yeniden belirlenecek.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri mart ayı dönem toplantısının 1. birleşiminde 71 gündem maddesini oyladı. Toplamda 71 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısında 49 madde imar komisyonuna, 16 madde ilgili komisyonlara, 9 madde ise teklif kararı olarak oylandı.

Otopark tarifelerine düzenleme

Gündemin 7. Maddesinde açık ve kapalı otoparklarda uzun süreli kalan araçlara fiyat tarifesi üzerinden uygulanan indirimin, vatandaşların mağduriyetini giderecek şekilde revize edilmesi gündeme geldi.

Konu ile ilgili söz alan CHP Meclis Üyesi Mehmet Sucu, özellikle parkomatların kaldırıldığı şehir merkezindeki bölgelerde otoparkçıların farklı tarifeler uyguladığını belirterek, “ Belediyemizin belirlediği tarifeye göre otoparkların saatlik ücreti açık otoparklarda 2 TL, kapalı otoparklarda ise 3 TL. Ancak bize saatlik ücretlerin 5 TL’ye kadar alındığı yönünde şikayetler geliyor. Belediyenin vatandaşların mağduriyetlerini önlemek için denetimleri sıklaştırması gerekiyor.”dedi.

Otoparklarda uygulanacak yeni indirim oranları ile ilgili gündem maddesi, görüşülmek üzere Tarife Komisyonu’na gönderildi.

(A.Pepele)

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı