Haber Detayı
12 Haziran 2018 - Salı 19:50
 
Otogarda bayram hüsranı…
Gündem Haberi
Otogarda bayram hüsranı…

Gaziantep Otogar A. Ş. Müdürü Abdurrahman Emre, Bayram öncesi Otogarda yaşanan hareketliliğe ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Geçtiğimiz yıllara oranla otogardaki hareketliliğin az olduğuna dikkat çeken Emre, “Gaziantep Otogarında gümbür gümbür bir yoğunluk yok. Şuan ki durumu geçmiş yıllardaki bayram yoğunlukları ile karşılaştırdığımız zaman büyük bir hüsran, hayal kırıklığı olduğunu söyleyebiliriz” diye konuştu.

 Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala her yıl olduğu gibi havalimanları ve otogarlarda hareketlilik başladı. Gaziantep Otogar A. Ş. Müdürü Abdurrahman Emre, Ramazan Bayramı öncesinde otogarda sakin bir havanın hakim olduğunu söyledi. Emre, “Gaziantep Otogarında gümbür gümbür bir yoğunluk yok. Günlük rutin seferler gerçekleştiriliyor. Biz Otogar A.Ş. ve otogar bünyesinde bulunan firmalarımız bayrama özel tedbirlerini aldı. Akşam saatlerinde yolcu yoğunluğu olması halinde ek seferler konuldu. Ancak şu anki durumu geçmiş yıllardaki bayram yoğunlukları ile karşılaştırdığımız zaman büyük bir hüsran, hayal kırıklığı olduğunu söyleyebiliriz. Bayramın yaklaştığını şu günlerde henüz tam anlamıyla bir yoğunluk yok, bayram sabahı ve Arife Günü bu yoğunluk artacaktır. Kente gelişlerde biraz artış var, ancak giden yolcularda bir yoğunluk yok.”

“GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALDIK”

Bayrama özel hazırlıklar yaptıklarını belirten Emre, “Otogar A.Ş. olarak, temizlik, güvenlik, vatandaşlarımızın memnuniyeti için tüm hizmetlerimizi ve tedbirlerimizi aldık. Otogar bünyesinde yer alan firmalarımızda yolcularının en iyi şekilde yolculuklarını tamamlaması için çalışmalarını tamamladılar. Yolcu yoğunluğu olması halinde ek seferler konuldu. Seçim ve seçim sonrasında bir yoğunluk bekliyor. Gidiş ve gelişlerin bu dönemde olacağını düşünüyoruz.”

OTOGAR SAKİN

Emniyetin otogarda aldığı tedbirlere ilişkin konuşmasını sürdüren Emre, “Emniyet güçleri otogar girişinde ve peronlarda şüpheli gördükleri kimseleri sorguluyorlar. Emniyet birimleri her türlü tedbir ve önlemi alıyorlar. Çarşı-pazardaki sakinlik otogara da yansımış gibi gözüküyor. Geçtiğimiz yıllarda bayramdan 3-4 gün öncesinde otogarda yoğunluklar başlıyordu. Şimdi ise bu yoğunluğu göremiyoruz, arife günü ve bayram sabahı yoğunluğun olmasını bekliyoruz.

A.DUMAN

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı