Haber Detayı
15 Mayıs 2017 - Pazartesi 17:52 Bu haber 3313 kez okundu
 
Öğrenciler ayakta alkışlandı
GKV öğrencilerinden İngilizce müzikal
Eğitim Haberi
Öğrenciler ayakta alkışlandı

Gaziantep'te özel bir lise ve ortaokul öğrencileri tarafından Zorro Müzikali İngilizce sahnelendi. 69 lise ve ortaokul öğrencisinin rol aldığı müzikalde, öğretmen ve okul idarecilerinden oluşan toplam 19 kişilik teknik ekip de görev yaptı. Yoğun ilgi gören müzikal, izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.

Gaziantep Kolej vakfı Özel Okullarının geleneksel hale getirdiği ve her yıl sahnelediği Türkçe ve İngilizce oyunlar ve müzikaller kategorisinde bu yıl Zorro Müzikalini dev bir kadro sahneledi. GAÜN Atatürk Kültür Merkezinde sahnelenen müzikalde, rol alan öğrenciler davetliler tarafından hayranlıkla alkışlandı. Salonu dolduranların hayranlıkla izlediği müzikalin bitiminde ise öğrenciler Türk bayraklarıyla görsel şov yaptı. Müzikali, Gaziantep Ticaret İl Müdürü Bilal Yazıcı, Gaziantep Kolej Vakfı Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Nüket Ersoy, Celal Ersoy, Mütevelli Kurulu Üyeleri Avukat Aysel Tokatlı, Gamze Aşnük, GKV Özel Okulları Genel Müdürü Müfit Taşlıyar, Genel Müdür Yardımcısı Can Hoşcan, Liseler Müdürü İsmet Tiryaki, Ortaokul Müdürü Nadir Gürsel, İlkokul Müdürü Mustafa Şenel, Anaokulu Müdürü Gökçen Bulut ile çok sayıda davetli izledi.

İkisi ortaokul, toplam 69 öğrenci rol aldı
Ünlü Zorro Müzikalinde GKV Özel Liselerinden 67, GKV Özel Ortaokulundan iki olmak üzere toplam 69 öğrencinin rol aldı. Müzikalin öncesi açılış konuşmasını gerçekleştiren GKV Özel Liseleri Müdürü İsmet Tiryaki uzun ve yorucu çalışmaların sonucu sahneye hazırlanan müzikalin bütün aşamalarında gerek öğrencilerin gerekse öğretmen ve idarecilerin önemli roller üstlendiğini ifade etti. Tiryaki, müzikalin hazırlanmasına emeği geçenleri ve başarılı performans sergileyen öğrencileri kutladı. 

Dev bir teknik kadro ve oyuncu ekibi rol aldı
Müzikalin yönetmenliğini yapan GKV Özel Liseleri İngilizce öğretmeni Hakan Alnıaçık’ta uzun süren çalışmaların ardında müzikalinin sahnelenmesinin kendileri için büyük bir mutluluk kaynağı olduğunu ifade ederek emeği geçenlere teşekkür etti. GKV Özel Liseleri ve ortaokulu öğrencilerinin rol aldığı müzikalde, 1919 yılında Johnston Mc Culley tarafından oluşturulan, birçok kitapta,filmde ve televizyon dizisine konu olan hikayede ezilen ve fakir halkının yardımına koşan, işgalci İspanyol askerleriyle geceleri kılık değiştirip savaşan maskeli kahraman Zorro’nun tutuklanmasıyla başlar. Eşi öldürülüp kızı kaçırılan Zorro’nun yıllar sonra hapisten kaçması ve intikamını alması için bir sokak serserisi olan Alejandro’yu eğitme çabalarıyla devam eder. İyilerin ve kötülerin savaşında aynı zamanda büyük bir aşk yaşanıyor. İntikam, bağımsızlık mücadelesi, aşk ve savaş ile geçen Zorro’nun hikayesinde özgürlük sevdası kötüleri yenmeyi başarma tutkusu anlatıldı. 

Büyük ilgi gören müzikalin sonunda GKV Özel Okulları Genel Müdürü Müfit Taşlıyar, Genel Müdür Yardımcısı Can Hoşcan ile Liseler Müdürü İsmet Tiryaki oyuncuları kutlayarak günün anısına birer çiçek verdi. Oyuncuları ayakta alkışlayan izleyiciler sahne alan öğrencilerle adeta fotoğraf çektirme yarışına girdi. Müzik, dekor, kostüm ve danslarıyla büyük ilgi gören Zorro Müzikalinin önümüzdeki dönemlerde farklı illerde de sahnelenmesi yönünde talepler geldiği ifade edildi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı