Haber Detayı
14 Mayıs 2017 - Pazar 16:33 Bu haber 1790 kez okundu
 
"Obezite Farkındalık Haftası"
Sağlık Haberi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, "Sağlıklı beslen, hareket et" sloganıyla "Obezite Farkındalık Haftası" kapsamında etkinlik düzenleyecek.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Halk Sağlığı Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.

İl genelinde tüm vatandaşlara ulaşabilmek adına protokolün kapsamı genişletilerek tüm paydaş kurumlarla işbirliği yapıldı.

Bu çerçevede Büyükşehir Belediyesi, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Gaziantep Üniversitesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürülüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Hasan Kalyoncu Üniversitesi işbirliğiyle Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında başlatılan obeziteyle mücadele için protokol imzalanacak.

Öte yandan 216 yılında 216 bin 462 vatandaşa eğitim verildi. Obezite birimlerinde bin 653 kişi diyet programına alındı. 1 Ocak-30 Nisan 2017 tarihleri arasında ise 3 bin 197 vatandaşa eğitim verilirken, 856 kişi daha diyet programına alındı.

Bu arada, obeziteye dikkat çekmek ve farkındalık amacıyla Büyükşehir Belediyesinin organizasyonuyla "Sağlıklı beslen, hareket et" sloganıyla bir etkinlik düzenlenecek.

16 Mayıs Salı günü saat 15.00’da Masal Parkı’nda gerçekleştirilecek etkinlikte kortej yürüyüşü yapılacak, ayrıca okullar ve ilgili kurumlar etkinlik alanında stant açacak.

Stantlarda sağlıklı beslenme ürünleri, diyet yemekleri, salataları ve daha birçok ürün yer alacak.

Ayrıca etkinlikte diyet menüleri ve diyet reçeteleri dağıtılarak, vatandaşların vücut kitlesi ölçülerek, taramalar yapılacak.

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı