Haber Detayı
19 Mart 2017 - Pazar 16:39 Bu haber 5060 kez okundu
 
Nowak ile "Güneş'e dokunmak"
Video Haber Haberi
Nowak ile

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, çocukların kültüre ve sanata olan ilgilerini arttırmaya yönelik etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Çocuk Sanat Merkezinde, İzmirli Ressam Güzin Nowak ile "Nowak Resim Tekniği Atölyesi" düzenlendi.
7-16 yaş grubu çocukların katıldığı resim atölyelerinde birbirinden güzel çalışmalar ortaya çıktı.
Atölyelere gelen çocuklar hayal dünyasından esinlenerek boyaların dilinden çizgilerini konuşturdu. Kendine özgü farklı çizim ve boyama tekniğine sahip Nowak resim tekniğini eğlenerek öğrenen çocuklar, ressam Güzin Nowak ile birlikte tamamladıkları çalışmaya "Touch the Sun - Güneş'e Dokun" ismini verdi.
Çocuk Sanat Merkezi bünyesinde yer alan el sanatları, resim, seramik, tasarım, mozaik ve ebru kursları ücretsiz olup, 7-16 yaş grubu çocuklara hitap etmektedir. Okul dönemlerinde hafta içi ve hafta sonu yoğunlaşan kurslara katılmak için müracaatlar, Gaziantep Sanat Merkezinde yer alan Çocuk Sanat Merkezi’ne bireysel olarak yapılmaktadır.

Çocuk Sanat Merkezi bünyesinde sanat atölyelerinin yanı sıra gitar, keman, bağlama, org ile Çocuk Tiyatrosu ve Drama eğitimleri de verilmektedir.

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı