Haber Detayı
04 Aralık 2018 - Salı 20:17
 
Neden soruşturma açılmıyor?
Xloop firması iddiaları ile gazetemize konuşan CHP meclis üyeleri Hasan Şencan ve Yılmaz Kireç, “ Ortada bir belediye çalışanının ortağı olduğu firmanın ihale aldığı gerçeği varken, neden bir ses çıkmıyor. Yetkililer, soruşturma açmak için neyi bekliyor?”
Siyaset Haberi
Neden soruşturma açılmıyor?

Büyükşehir Belediyesi’ndeki Xloop firması iddiaları ile gazetemize konuşan CHP meclis üyeleri Hasan Şencan ve Yılmaz Kireç, “ Ortada bir belediye çalışanının ortağı olduğu firmanın ihale aldığı gerçeği varken, neden bir ses çıkmıyor. Yetkililer, soruşturma açmak için neyi bekliyor?” şeklinde konuştular.

 Büyükşehir Belediyesi’nde görevli Ali Barlas’ın ortağı olduğu Xloop firmasının Ekim ayında aldığı ihale CHP Meclis üyesi Hasan Şencan’ın başvurusu sonrası iptal edilmişti. Firmanın daha önce Ocak ayında başka bir ihale aldığı haberini ise gazetemizde geçtiğimiz gün gündeme getirmiştik.

Olayla ilgili gazetemize konuşan CHP Şahinbey Meclis Üyeleri Hasan Şencan ve Yılmaz Kireç, “Ortada böyle bir olay varken, belediye yetkililerinin hiçbir adım atmamasını hayretle izliyoruz.” dediler.

İHALE ALINMADI DENİLDİ

Xloop firmasının Ekim ayında aldığı ihale ile ilgili Cimer’e başvuru yaptığını hatırlatan Hasan Şencan, “ Bana gelen cevap, Xloop firmasının belediyeden ihale almadığı şeklindeydi. Ancak sizin haberden sonra gördük ki, Ekim ayında iptal edilen ihalenin dışında, ocak ayında da bu firma başka bir ihale almış. Peki bu firmanın ihale almadığı yönünde bir cevap bana neden verildi?” şeklinde konuştu.

ETİK DEĞİL, YASAL DEĞİL

Belediye çalışanının ticaretle uğraşmasının ve çalıştığı yerden ihale almasının öncelikle etik olmadığını ileri süren Yılmaz Kireç ise, “ Belediye çalışanın kendi belediyesinden ihale alması öncelikle etik değil. Ayrıca böyle bir ihale, yasal da değil. Üstelik ihale şartnamesini, şirketin ortağı Ali Barlas’ın çalıştığı birimin hazırladığı iddiaları, geçiştirilemeyecek iddialar.

Büyükşehir Belediyesi’nden şu ana kadar bu konuda herhangi bir açıklama gelmediği gibi, bir eylem de gelmedi. Bu ihaleler ile ilgili soruşturma açmak için ne bekleniyor? Neden sessiz kalınıyor? Belediye çalışanının aldığı bu ihaleden kimler haberdardı? Kimler, bu ihaleye göz yumdu?” şeklinde konuştu.

S.ÖZTÜRK

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı