Haber Detayı
19 Haziran 2017 - Pazartesi 17:44 Bu haber 679 kez okundu
 
“Mücadeleye devam edeceğiz”
Gündem Haberi
“Mücadeleye devam edeceğiz”

Eğitim Sen Gaziantep Şubesi’nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Eğitim Sen Gaziantep Şube Başkanı Ali Ersönmez,  Semih Özakça ve Nuriye Gülmen’in hemen serbest bırakılması taleplerini bir kez daha yinelerken, “Nuriye Gülmen ve Semih Özakça işi, ekmeği için hayatlarının tehlikeye girdiği koşullara duyarlılık için verilen adalet mücadelesi içerisindedir.” dedi.

Eğitim Sen Şube Başkanı Ali Ersönmez; “Türkiye’de muhalefet partilerinin başkanları ve milletvekilleri, gazeteciler, belediye başkanları, akademisyenler, sanatçılar, öğrenciler, emekçiler, kadınlar, gençler kısaca hükümetin politikalarını eleştiren ve muhalif tutum sergileyen herkes çeşitli düzeylerde baskıyla karşılaşmaktalar.” dedi.

“Herkes için adalet talep ediyoruz!”

Ersönmez;“Bu anlamda üyelerimiz Nuriye GÜLMEN ve Semih ÖZAKÇA’nın yaşamlarının tehlikeye girdiği bu süreç de, CHP’nin başlatmış olduğu “adalet yürüyüşünün” önemli bir adım olduğunu düşünüyoruz. Bu yürüyüşün herkes için adalet talebi etrafında vücut bulması ve bu olumsuz gidişata dur diyebilmek için yürüyüşü Eğitim Sen’in desteklediğini bilinmesini istiyoruz!” şeklinde konuştu.

“Göz göre göre ölüme sürüklüyorlar”

Ersönmez;”Böylesi bir tabloda, OHAL ve KHK’ler ile haksız ve hukuksuz biçimde ihraç edilen, işsiz bırakılan yüz binin üzerinde insanı ve ailelerini açlıkla terbiye etmenin, hedeflendiği görülmektedir. Bu nedenledir ki “işimi geri istiyorum” diyerek süresiz, dönüşümsüz açlık grevine başlayan ve açlık grevinde 100. gün aşan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’yı da gözler önünden kaçırmak, bir hakikatin dile gelmesini engellemeye çalışılıyor! Sağlıklarının bozulmasına, yaşamlarının ciddi anlamda tehdit altında olduğuna aldırmaksızın, yapılan tek şey, aynı sığlıkla ve gerçeğe dayanmayan propagandalarla gencecik iki insanın göz göre göre ölüme sürüklenmesi oluyor!” Dedi.

“Göreve İadelerini İstiyoruz”

Ersönmez;”Eğitim Sen olarak hükümete yaptığımız çağrımızı yineliyoruz.  Gözleriniz var görün, kulaklarınız var duyun! Üyelerimiz Semih Özakça ve Nuriye Gülmen’in hemen serbest bırakılmasını ve taleplerinin süratle karşılanarak yaşamlarına sağlıklı biçimde devam edebilmelerini istiyoruz! Ayrıca KESK’e bağlı sendikalardan, sendikal faaliyetleri nedeniyle hukuksuzca tutuklanmış olan yaklaşık yetmiş kamu emekçisinin de serbest bırakılmasını ve haksız, hukuksuz biçimde ihraç edilen tüm kamu emekçilerinin görevlerine iade edilmesini istiyoruz.” Şeklinde konuştu.

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: “Mücadeleye, devam, edeceğiz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı