Haber Detayı
12 Mart 2019 - Salı 17:32
 
Minnetini madalyalarla ödüyor
Spor Haberi
Minnetini madalyalarla ödüyor

Suriye'deki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye gelen ve Gaziantep'te yaşamını sürdüren Suriye asıllı Salih Teksöz, atletizmde başarıdan başarıya koşuyor.

Ülkesindeki iç savaş nedeniyle ailesini geride bırakarak yaklaşık 4 yıl önce Türkiye'ye gelip Gaziantep'e yerleşen 24 yaşındaki Suriye asıllı Salih Teksöz, Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Türkçe ve Yabancı Dil Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde (TÖMER) dil öğrendikten sonra diş hekimliği fakültesine başladı.

Burada eğitimini sürdüren Salih, üniversitedeki öğretmenlerinin yönlendirmesiyle atletizmle tanıştı.

Yaklaşık 2,5 yıl önce atletizme başlayan ve kendini bu kısa sürede geliştiren Salih Teksöz, geçen yıl "Salih El Salih" adını değiştirerek Türk vatandaşlığına geçmesinin ardından katıldığı şampiyonalarda elde ettiği başarılarla dikkati çekti.

İstanbul'da bu yıl 2-3 Şubat'ta gerçekleştirilen Türkiye Büyükler Salon Şampiyonası 800 metrede 1.50.82'lik derecesiyle altın madalya kazanan Salih Teksöz, İstanbul Ataköy'deki Türkiye Atletizm Federasyonu Atletizm Salonu'nda düzenlenen ve 20 ülkeden 253 atletin katıldığı 24. Balkan Salon Atletizm Şampiyonası'nda 1.49.31'lik derecesiyle bronz madalya kazandı.

Salih, 1-3 Mart'ta İskoçya'nın Glasgow kentinde düzenlenen Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil etti.

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı