Haber Detayı
13 Mart 2018 - Salı 11:09
 
Miniklerin sertifika heyecanı
Şehitkamil Belediye Başkanlığınca yürütülen “Önce Öğren Sonra Eğlen” projesinde sertifika heyecanı yaşandı.
Eğitim Haberi
Miniklerin sertifika heyecanı

 Proje kapsamında düzenli olarak çalışmalara katılan miniklere katılım sertifikalarını Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu takdim etti.

Çocukların, fiziksel, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkı sunmak, okul dışında kalan vakitlerini daha verimli hale dönüştürmek, spor yapma alışkanlığını küçük yaşlara indirerek sağlıklı nesillerin yetişmesini sağlamak amacıyla Şehitkamil Belediye Başkanlığınca yürütülen “Önce Öğren Sonra Eğlen” projesinde sertifika heyecanı yaşandı. Okullarda, alışveriş merkezleri ve spor salonlarında ücretsiz olarak gerçekleştirilen etkinliklerde hem eğlenme hem de öğrenme fırsatı bulan minikler, uzman eğitmenler aracılığıyla Şehitkamil Belediyesi tarafından düzenlenen spor okullarına yönlendirilerek branşlara özgü eğitimler almaları da sağlandı.

Minikler imkan sağlandığında büyük işler başarıyor

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, imkan sağlandığında miniklerin büyük işler başardıklarını ifade etti. Fadıloğlu, “Önce Öğren Sonra Eğlen” projesinde gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada,

“Arkadaşlarıyla birlikte, güvenli bir ortamda, uzman eğitmenler eşliğinde, geleneklerimize uygun bir şekilde oyun oynama istekleri çocuklarımızın en doğal hakkı. Bir diğer yandan çocuklarımızın spor yapmaları, düzenli beslenmeleri, uyku düzenlerine dikkat etmeleri sağlıklı gelişimleri adına çok önemli. Tüm bunları gözeterek hayata geçirdiğimiz “Önce Öğren Sonra Eğlen” projesinde minik katılımcılarımızın, fiziksel, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkı sunmayı, öğrenim hayatlarından arta kalan zamanlarını en verimli şekilde değerlendirmelerini hedefledik. Okullarımızda, spor salonlarımızda, mevsim şartlarına göre ilçemiz genelindeki parklarda ve alışveriş merkezlerinde oluştuğumuz alanlarda yürütülen projeden 4-10 yaş aralığındaki binlerce minik öğrencilerimiz yararlandı. Katılımcı öğrencilerimizden yetenek testlerine göre yaptığımız seçmelerde branşlara özgü gerçekleştiren spor okulu ve kulüp takımı çalışmalarına yönlendirdiğimiz sporcu öğrencilerimiz de oldu. Miniklere imkan sağlandığında büyük işler başarıyorlar. Bizler

de elimizden geldiğince onlara yürüttüğümüz projelerle spor okullarıyla oluşturduğumuz geleneksel oyun alanlarıyla destek olmaya çalışıyoruz. Proje kapsamında düzenli olarak eğitimlere katılan miniklere sertifikalarını takdim ettik. Ümit ediyorum ki başarıları ve kazandıkları alışkanlıklar süre gelir. Faaliyetlerin yürütülmesinde emeği geçen herkes yürürken teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı