Haber Detayı
22 Mart 2017 - Çarşamba 15:10 Bu haber 5056 kez okundu
 
Miniklerden çevre seferberliği
Video Haber Haberi
Miniklerden çevre seferberliği

 İlkokul öğrencileri öğretmenlerinin anlattığı dersten etkilenerek çevre seferberliği başlattı. Öğrenciler, ilk adımı ise çuvallar dolusu mavi kapak toplayarak, attı 

Gaziantep Empati İlkokulu tarafından yürütülen sosyal sorumluluk projesi kapsamında Doğal Dengeyi Koruma seferberliği başlatıldı. Derslerde öğretmenleri tarafından anlatılan konulardan etkilenen öğrenciler, çevreyi korumak için attıkları ilk adımda çuvallar dolusu mavi kapak topladı.
Empati İlkokulu Müdürü Evren Alper Gürler, okullarında birçok sosyal sorumluluk projesi yürütüldüğünü ifade ederek akademik başarıların yanı sıra öğrencilerin sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlere de yoğun ilgi gösterdiğini kaydetti.
Doğaya duyarlı öğrenciler yetiştirmek için ellerinden gelenleri yapmaya çalıştıklarını vurgulayan Gürler, çabaların da bunun sonuçlarını aldıklarını ifade etti. Empati İlkokulu 1 A sınıfı öğrencilerinden Berru Ada Buyuran ve Taha Pehlivanlı tarafından öğretmenlerinin anlattığı konular sonrası doğal dengenin korunmasına yönelik çaba göstermek istediklerini belirtti. Öğrenciler, ailelerinin ve sınıf arkadaşlarının da desteğiyle okullarında Doğal Dengeyi Koruma Seferberliği ilan etmek istediklerini belirterek, hazırladıkları projenin kısa sürede hedefine ulaştığını kaydetti.
Kısa bir süre içerisinde çuvallar dolusu mavi kapak toplayan öğrenciler, doğaya verilecek zararı bir nebze de olsa önledi. Mavi kapak toplamaya devam edeceğini belirten öğrenciler, doğal dengenin bozulmaması ve korunması için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti. yeni kampanyalarla insanları doğaya saygılı olmaya ve doğayı korumaya davet eden öğrenciler, kapakların ise Şehitkamil Belediyesine geri dönüşüme gönderilmek üzere teslim edileceğini açıkladı.

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı