Haber Detayı
02 Temmuz 2017 - Pazar 19:14
 
MHP, adaylarını belirliyor
MHP, başkan adayları için görüşmelere başladı
Siyaset Haberi
MHP, adaylarını belirliyor

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, gazetemize konuk olarak gündemi değerlendi. Gaziantep’te yerel iktidar için çalışmalara başladıklarını belirten Taşdoğan, “İlçelerdeki başkan adaylarının isimlerini belirlemek için çalışmalara başladık bile.  Partimize yakın olan isimler üzerinde çalışmalar yapıyoruz.  Ayrıca ilçe başkanlarına birçok yetki verdik.  Görüşebilecekleri noktasında eğer ilçelerinde Milliyetçi Hareket Partisi’ni iktidara taşıyacak isimler var ise, görüşmeler yapabilecekleri, projeler çizebileceklerini, etkin konuşabileceklerini düşünüyoruz. “dedi.

Kongre sonrası çalışmalarla ilgili bilgi veren Taşdoğan; Milliyetçi Hareket Partisi olarak gelecek seçimlere her an hazır olduğuna değinerek, ‘’ Gaziantep’i ilçeleri ile birlikte 2018 yerel seçimlerinde, yoğun çalışmalarımız ve nitelikli kadrolarız sayesinde alacağız Allah’ın izniyle.’’ dedi.

Kongre sonrası çalışmalarla ilgili sorumuzu cevaplayan Taşdoğan; “Her hangi bir işi amaca uygun ulaşacak bir şekilde arzu ediyorsanız sistematik bir şekilde davranmak zorundasınız. Biz de yeni yönetimi kurarken bir sistem içerisinden hareket ettik.  Ayrıca kurallarınızın olması gerekiyor. Çünkü kurallar ve sitem dâhilinde bir yönelim sergilenmesi gerekiyor.

Özellikle şehrimizin demagojik dağılımına uygun bir yönetim oluşturmaya çalıştık. Şehrin ilçelerinden ve şehrin yoğun olduğu Kilis’ten isimler aldık. İsimlerini aldığımız bireyleri, normal kimlikleri ile değil de milliyetçi kimlikleri ile aldık. Ancak normal kimliklerini de göz ardı etmedik.  Sistemimizi kurarken aslında yeni bir yönetim kurmuş olduk.

Önümüzde yapılacak olan iki tane önemli seçim bulunmakta. Bu Milliyetçi Hareket Partisi’ni iktidara taşımak babından oldukça önem arz etmektedir. Yapılacak seçimlerden birisi cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimiyle birlikte yapılacak.

Yapılacak seçimlerden birincisi ‘Mahalli İdareler Seçimi’ olacaktır. Bu seçimde tüm Gaziantep belediyelerine talip olacağız. Bu nedenle sistematik bir şekilde çalışmalara başladık sayılırız. Özellikle periferiden merkeze doğru geriyoruz. Periferideki başkan adaylarının isimleri şimdiden kafamızda oluşturduk bile. Ve bu işin başındaki genel başkan yardımcımızla da, genel merkezimizle de paylaşıyoruz. Kimlerle kazanmaya başarırsak onlarla kazanmayı deneyeceğiz. Çünkü kazanmamız gerekiyor. Bu açıdan yakında Milliyetçi Hareket Partisi’nin çevre ilçelerinin tamamında bu çalışmalara takvime göre belirleyip çalışmalarımıza başlayacağız.  Zamanında yapılırsa gelecekteki bu zamanlarda biz Gaziantep’te 9 ilçe ve büyük şehri o zamana kadar bitirme gayreti içerisindeyiz.  Ayrıca çalışmalar yapıp davetlere gidiyoruz. Partimize yakın olan isimler üzerinde çalışmalar yapıyoruz.  Ayrıca ilçe başkanlarına birçok yetki verdik.  Görüşebilecekleri noktasında eğer ilçelerinde Milliyetçi Hareket Partisi’ni iktidara taşıyacak isimler var ise, görüşmeler yapabilecekleri, projeler çizebileceklerini, etkin konuşabileceklerini düşünüyoruz. “dedi.

 

Taşdoğan; “Gaziantep’in tamamı ile ilgili Ekim ayı içerisinde sistematik olarak Milliyetçi Hareket Partisi’nin vaatlerini hazırlayan bir ekibimiz olacak. Çünkü biz yerel seçimlerine çok ciddi hazırlanacağız. Eğer seçimi erkene alırlarsa da bizim için sıkıntı arz etmez. Buna karşı yönelimimiz de çalışmalarımızı daha da hızlandırırız. Sayın hükümet yetkilileri, yarın seçim yapmak istiyorlarsa biz yarına da hazırız. Biz her zaman teşkilatlı bir şekilde hazırız. Temmuz ayında teşkilatımızın çalışmalarına biraz daha esneteceğiz. Teşkilatımızın tatil yapmalarına ve dinlenmelerine olanak sağlayacağız. Ağustos’ta artan dozda, Eylül’de ise, tam saha çalışmalarına devam ediyor olacağız. Böyle bir plan yönelim içerisindeyiz şimdilik. Bu planı yaparken de her ilçede ‘’Gaziantep Belediyelerini nasıl alabiliriz’’ bir yapı ile kongreler düzenledik. İlçe başkanlarımızı da bu yapıya uygun bir şekilde şekillendirmeye çalıştık. Aslında biz bu çalışmayı başlatalı bir yılı geçti. İlçede iktidar olmadan genelde iktidar olamayacağımızı gördük ve biliyorduk da. Bunun için gelecek seçimler için programlı çalışmamız gerekiyor.

Şimdilik Gaziantep Belediyesinin muhalefetiyiz. Ancak biz 2019 seçimlerinde Gaziantep’in yerel iktidarı olacağız.

-Yapılacak İkinci seçim ise; Cumhurbaşkanlığı seçimi olacak.  Cumhurbaşkanlığı seçimi zamanında bize birçok şey söylendi, ama sesimiz duyulmadı. Ancak inşallah bu sefer duyulacak! 

‘’Türkiye’nin bir hükümet değişikliğine ihtiyacı vardı. Çünkü etkin olan hükümet sistemi Kenan evrenin hükümet sistemiydi.  Kenan evrene göre modernleşmişti.  Türk toplumunun yapısına ve gerçekliğine uygun değildi. Ve bu sürekli toplum içinde sürekli sıkıntılara neden oldu. Nihayetinde yeni sistem milletin onayıyla değişti. Yeni sistem için Cumhurbaşkanı, yüzde 50,1 alması gerekiyordu. Ve bu şekilde aldı. Bu yüzdeliği alacak birisinin ekseni milliyetçi olmak zorunda. Ayrıca ekseni bize yetmekle kalmayarak biz ülkücü cumhurbaşkanı seçeceğiz. Bu nedenle çok iddialıyız. Türk milletinin nasıl bir ‘Cumhurbaşkanı istediği ortaya çıktı. Milletin beklentileri ortaya çıktı’.

15 Temmuzdan sonra Türkiye başka bir Türkiye olarak uyanmıştı. Artık hesaplar eskisi gibi yapılmayacaktı, yapılamazdı ve yapılmadı. Onun için tüm sistem değişti. Yeni sistemde Türkiye, hem dışarıdan hem de içeriden kuşatılmışken ve bu durumda Türk toplumu milliyetçi olmak zorunda. Hükümet veya cumhurbaşkanı da milliyetçi olmak zorundadır. Çünkü milliyetçiliğin tek adresi milliyetçi hareket partisidir. ‘’şeklinde konuştu.

Gaziantep’te basın toplantıları düzenleyerek, şehrin sorunlarını gündeme getiren tek parti başkanı olan Taşdoğan’a, bu toplantılar sonrası aldığı geri dönüşleri sorduk.

Taşdoğan; “Milliyetçi Hareket Partisi, olarak bir konu ile ilgili ‘’gerçek mi bu, böyle bir şey var mı’’ diye, yerel yönetimle ilgisi soru sorduğumuzda cevap alamadığımız oluyor. Olumlu yâda olumsuz biz negatif bir siyaset yapmak istemiyoruz. Pozitif bir siyaset yapmak istiyoruz. Eleştirilerimiz memleketin lehine olmasını istiyoruz. Bu açıdan muhalefet de olsak olumlu siyaset yapmak istiyoruz.  Öyle veya böyle mevcut Belediye Başkanları seçilmişlerdir. Meşrulardır, ve memlekete hizmet etmek zorundadırlar. Onun için seçildiler. Biz de gördüğümüz aksaklıklıları, yanlışları göstermek zorundayız.” şeklinde cevapladı.

(Y.Öztürk)

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı