Haber Detayı
23 Aralık 2016 - Cuma 16:19
 
Mavikent’te kura heyecanı
Gündem Haberi
Mavikent’te kura heyecanı

 

Şahinbey Belediyesi alt gelir grubu için yaptırdığı Mavikent 4. Etap’ın, kat kurası çekilişi 25 Aralık Pazar günü Karataş Şahinbey Spor Salonu’nda yapılacak.

Dar gelirli ailelerin konut hayallerini gerçekleştiren Şahinbey Belediyesi, Mavikent 4. Etap için kat kurası çekilişini 25 Aralık Pazar günü Karataş Şahinbey Spor Salonu’nda saat 10:00’da gerçekleştirecek.

Temelleri Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Tarafından atılan Mavikent 4. Etap için 30.000’in üzerinde başvuru yapılmış, ancak bunlardan 1000 kişinin hayalleri gerçekleşmişti. Kurayla hak sahiplerinin belirlendiği Mavi Kent 4. Etap’ta çalışmaların sonuna gelinirken, hak sahiplerini şimdide kat kurası heyecanı sardı.

HAYALLERİ GERÇEKLEŞTİRİYOR

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 245.200 m2 alan üzerine Mavikent 1. 2. ve 3. Etap konutlarını tamamlayarak 2.340 kişiye konut sahibi yaparken, 79.780 m2 alan üzerine kurulu ve 1000 ailenin daha ev sahibi olduğu Mavikent 4. Etap da 1.203 konutun yapımında ise son rötuşlar yapılıyor. Yine dar gelirli vatandaşlarımıza hitap eden Mavikent 5. Etabın 1.595 konut çalışmaları devam ediyor.

Gecekondu da oturan vatandaşların daha iyi bir yaşam alanına sahip olmaları için çalışmalarını sürdüren Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Mavikent 4'üncü Etap konut projemiz için 30 binin üzerinde vatandaşımız başvuru yapmıştı. Buda vatandaşımızın konut sahibi olmak için ne kadar çok mücadele ettiğini gösteriyor. Bizde Şahinbey Belediyesi olarak vatandaşlarımızın bu isteklerine cevap vere bilmek için çalışıyoruz. Mavikent 4. Etap’ın ardından Mavikent 5. Etap için çalışmalara başladık ve başvuruları aldık. Yaptığımız tüm çalışmalar vatandaşlarımızın daha iyi yaşam alanlarında yaşamlarını sürdürmeleri için. Pazar günü de Mavikent 4. Etap’ta hak sahibi olan vatandaşlarımızın kat kuralarının belirlenmesi için bir araya geleceğiz. İnşallah herkesin gönlündeki gibi olur" dedi.

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı