Haber Detayı
08 Kasım 2018 - Perşembe 17:31
 
Mahalle hırsızların hedefi oldu
Gündem Haberi
Mahalle hırsızların hedefi oldu

Öğretmenevleri Mahallesi Muhtarı Mehmet Çetinyürek, Öğretmenevleri Mahallesi’nde yaşanan hırsızlık sorunlarının yıllardır çözümlenemediğini söyledi.  

Öğretmenevleri Mahallesi’nde yıllardan bu yana yaşanan hırsızlık olayları vatandaşları canından bezdirdi. Mahalle genelinde ev ve iş yerlerin meydana gelen hırsızlık olaylarına karşın çözüm beklediklerini söyleyen mahalle sakinleri, yetkilerin mahallede yaşanan hırsızlık olaylarına karşı daha fazla tedbir almaları gerektiğini söyledi. Mahalle sakinleri, “Mahallemizde yıllardır yaşanan hırsızlık olayları nedeniyle pek çok aile ve esnaf mağdur oldu. Evlerimizde her an hırsızlık olayı yaşanacak korkusuyla yaşıyoruz. Sessizliği ve huzuru ile bilinen mahallemiz, yaşanan hırsızlık olayları ile bilinir hale geldi. Yetkililerden çözüm bekliyoruz” şeklinde konuştular.

“ARTIK SON BULSUN”

 Mahalle Muhtarı Mehmet Çetinyürek, ev ve işyerlerinde yaşanan hırsızlık olaylarının yıllardan bu yana sürdüğünü ifade etti. Kendi işyerinde de sıkı sık hırsızlık olayları ile karşılaştığını söyleyen Çetinyürek, “Son dönemlerde iş yerimde 20’nin üzerinde hırsızlık olayı yaşandı. Geçtiğimiz hafta işyerime giren hırsızlar, duvardaki saati, modem cihazı ve uygu alıcısını alarak kayıplara karşıtılar. Ayda birkaç kez bu durumla karşı karşıya kalıyoruz. Öte yandan geçtiğimiz yıl mahallede bulunan Aile Sağlığı Merkezi’ne gelen bazı kişiler, çalışanların eşyalarını çalarak kayıplara karışmıştı. Ev ve iş yerlerinde ne yazık ki bu tür hırsızlık olayları sıklıkla meydana geliyor. Mahallemizde meydana gelen hırsızlık olaylarının artık son bulmasını istiyoruz” diye konuştu.

E.YILDIRIM

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı