Haber Detayı
03 Mayıs 2017 - Çarşamba 17:41 Bu haber 1116 kez okundu
 
Madalyalarını Cumhurbaşkanına gönderdi
Spor Haberi
Madalyalarını Cumhurbaşkanına gönderdi

Su satarak geçimini sağlayan bedensel engelli Zeynep Yılmaz, bilek güreşinden kazandığı 28 madalyayı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a gönderdi.

Bilek güreşinde 4 Avrupa, 2 dünya şampiyonluğu, dünya ve Avrupa ikinciliği dahil olmak üzere toplam 28 madalyası bulunan bedensel engelli Zeynep Yılmaz, 979 gün sonra yeniden partisine dönen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a anlamlı bir destekte bulundu. Su satarak geçimini sağlayan 40 yaşındaki şampiyon sporcu, kazandığı bütün madalyaları Cumhurbaşkanı Erdoğan'a gönderdi.

Cumhurbaşkanını çok sevdiğini belirten Yılmaz, Erdoğan'ın son 15 yılın tek siyasi şampiyonu olduğunu ifade etti. Erdoğan'ın uluslararası arenada da madalyalar hak ettiğini savunan şampiyon kadın, bu nedenle kendisine ait madalyaları gönülden Cumhurbaşkanına hediye etmek istediğini söyledi.

Erdoğan'a madalyalarını kargoyla gönderen engelli sporcu Zeynep Yılmaz, "İki çocuğum var. Hem onlara bakıyorum hem de bilek güreşi dalında spor yapıyorum. Ülkemize bedensel engelliler bilek güreşi şampiyonluğunu ben kazandırdım. Ve ülkemin de siyasi alanda şampiyonu kabul ettiğim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tüm madalyalarımı gönülden hediye etmek için buradayım. Bugüne kadarki, yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası müsabakalarda, 4 Avrupa, 2 Dünya şampiyonluğunun yanı sıra dünya ikinciliği, Avrupa ikinciliğinin de yer aldı toplam 28 madalya kazandım. Bunların hepsini de Cumhurbaşkanıma gönderiyorum. Çünkü Cumhurbaşkanımız benim için çok değerlidir. Bu madalyaların yerinin orası olduğunu düşünüyorum" dedi.

Kirada oturuyor, beklentisi yok

Engelli Zeynep Yılmaz, engelli olmasına rağmen bir taraftan spor yaparak Türk bayrağını göndere çekerken, diğer taraftan da su satarak 2 çocuğuna bakıyor. Kirada oturduklarını belirten Yılmaz, kimseye muhtaç olmadan yaşamlarını sürdürdüklerini kaydetti. Yaşam mücadelesinde şampiyonluğa oynadığını belirten Yılmaz, kimseden de bir beklentisi olmadığını ifade etti. Yılmaz, "Benim 2 çocuğum var. Geçimimi su satarak sağlıyorum. Kirada oturuyorum. Ama her şeye rağmen Türk bayrağını dalgalandırmak benim için bir onurdur. Çünkü bu vatanı ve bayrağımı çok seviyorum” dedi.

Yılmaz, özenle paketlediği madalyaların Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ulaştırılmak üzere kargoyla Huber Köşkü'ne gönderdi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Madalyalarını, Cumhurbaşkanına, gönderdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı