Haber Detayı
03 Mayıs 2016 - Salı 13:00
 
Kut’ül Amare zaferi Nizip’in oldu
Spor Haberi
Kut’ül Amare zaferi Nizip’in oldu

 Geleneksel Kut’ül Amare şampiyonası, İllerarası Alpagu sporu müsabakasında Nizip Mehmet Ersoy Halk Eğitim Merkezi şampiyon oldu. 
Nizip Mehmet Akif Ersoy Halk Eğim Merkezi tarafından düzenlenen 2. Geleneksel Kut'ül Amare Şampiyonası'na, Gaziantep, Bursa, Samsun, Şanlıurfa, Konya, Yozgat, Ağrı, Batman ve Diyarbakır olmak üzere 9 ilden toplam 180 sporcu katıldı. 22-24 Nisan tarihleri arasında Nizip Necibe Kemal Akdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi Kapalı Spor Salonunda düzenlenen müsabakadan zorlu bir mücadele ile şampiyon olarak ayrılan Nizip Mehmet Akif Ersoy Halk Eğitim Merkezi sporcuları oldu. Unutturulan Kut’ül Amare Zaferini hatırlatmak amacıyla isimlendirilen şampiyonanın birinci günü olan 23 Nisan’da eleme müsabakaları, ikinci günü 24 Nisan tarihinde ise final müsabakaları ve ödül törenleri yapıldı.
Şenlik havası ve dostça bir mücadele ile gerçekleşen müsabakalar sonunda 11 birincilik, 9 ikincilik ve 2 üçüncülük ile tüm sporcularda dereceye giren Nizip Mehmet Akif Ersoy Halk Eğitim Merkezi Spor Kulübü bireysel ve gurup olarak şampiyon oldu.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı