Haber Detayı
09 Ağustos 2018 - Perşembe 22:19
 
Kurban dolandırıcılarına dikkat
LÖSEV uyarıyor
Gündem Haberi
Kurban dolandırıcılarına dikkat

LÖSEV, Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte vatandaşları 'Kurban dolandırıcılarına” karşı uyardı. LÖSEV'in asla elden para toplamadığına dikkat çeken LÖSEV Halkla İlişkiler Yönetmeni Can Öney, "Piyasada LÖSEV adına bağış topladıklarını söyleyen kişiler kesinlikle dolandırıcı. Çünkü LÖSEV asla kapı kapı dolaşarak elden para toplamaz, broşür ve boyama kitabı satmaya kalkmaz. Vatandaşımız vakfın adını kullanarak bağış toplamaya çalışanları gördüklerinde lütfen polise şikayet etsinler" dedi.

POLİSE ŞİKAYET EDİN

Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte LÖSEV adına kurban bağışı toplamak için piyasaya çıkan dolandırıcılara karşı harekete geçen LÖSEV yetkilileri vatandaşı kesin bir dille uyardı. LÖSEV için nasıl kurban bağışı yapılabileceğini anlatmak ve bir takım çalışmalar yürütmek için Gaziantep'e gelen LÖSEV Halkla İlişkiler Yönetmeni Can Öney, "Piyasada LÖSEV adına bağış topladıklarını söyleyen kişiler kesinlikle dolandırıcı. Çünkü LÖSEV asla kapı kapı dolaşarak elden para toplamaz, broşür ve boyama kitabı satmaya kalkmaz. Vatandaşımız vakfın adını kullanarak bağış toplamaya çalışanları gördüklerinde lütfen polise şikayet etsinler. Çünkü bu insanlar lösemili çocuklarımızın haklarını gasp ediyorlar ve dolandırıcılık faaliyeti yürütüyorlar" diye konuştu.

LÖSEV KURBAN KESİMİNİ VEKALETEN YAPIYOR

"Gaziantep'e sürekli geliyoruz. Amacımız Kurban Bayramı için yaptığımız çalışmaları Gaziantep'e anlatmak" diyen kurban bağışlarının nasıl yapılacağı konusunda şöyle konuştu; "Biz LÖSEV olarak vekaleten kurban kesimi gerçekleştiriyoruz. Bunu yapmamızın en büyük amacı da lösemili ve kanserli hastalarımızın tedavilerinde protein ağırlıklı beslenmeleri gerekiyor. LÖSEV'e kayıtlı ailelerin yüzde 87'si asgari ücretli ya da altında çalışıyor. Dolayısıyla protein ihtiyaçlarını karşılayamıyorlar. Vekaleten kestiğimiz kurbanları 12 ay boyunca kanserli hastalarımıza ulaştırıyoruz. LÖSEV'e kurban bağışı yapmak için Türkiye çapındaki bankaların şubelerine gidip "LÖSEV'e kurban bağışı yapmak istiyorum" demeleri yeterli. Bedeli 920 lira. İnternet bankacılığında da 'Ödemeler' kısmında LÖSEV'i bulup vekaleten kurban bağışı yapabilirler. Ayrıca internet sayfamız üzerinden de bağış yapılabiliyor. Yine PTT üzerinden 120660 posta koduyla bağış yapılabilir."

GAZİANTEP'TE LÖSEV İÇİN 350 GÖNÜLLÜ VAR

Gaziantep'te LÖSEV çalışmalarını yaklaşık 350 gönüllü ile yürüttüklerini kaydeden Öney, "Ankara merkezimiz olmak üzere İstanbul, İzmir, Bursa, Antalya, Eskişehir, Kayseri ve Adana'da temsilci ofislerimiz var. Gaziantep'te ofisimiz olmamasına rağmen çok sayıda gönüllü desteğini sağlayabilmiş durumdayız. Gönüllüler ve aileler bir araya gelerek LÖSEV'in çalışmalarına katkı sunabiliyorlar. Gaziantep'te yaklaşık 350 gönüllümüz var çalışmalarımıza katılan. Gaziantep özelinde bir iyileşme gözlüyoruz artık. Nereye gitsek LÖSEV adına dolandırıcılık yapıldığını duyuyoruz" dedi.

NARİN DEMİRCİ

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı