Haber Detayı
04 Mayıs 2017 - Perşembe 18:00 Bu haber 4618 kez okundu
 
Kukla tiyatrosu çocuklarla buluştu
Kültür-Sanat Haberi
Kukla tiyatrosu çocuklarla buluştu

 Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından 8. Çocuk Festivali kapsamında bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Kukla Şenliği’nde, özgüven, yetenek ve dostluk temasının işlendiği bir çocuk masalı "Turunç’un Bahçesi" kuklalı müzikli çocuk tiyatrosu çocuklarla buluştu.

Çocukların özgüven kazanmaları, yeteneklerini keşfedebilmeleri ve üretebiliyor olmaları üzerine tasarlanan "Turunç’un Bahçesi" isimli oyunda, her çocuğun eşsiz birer yetenek olduğu anlatılırken, dostluk, dürüstlük, hayal kurma temaları işleniyor.

Gerçek olanla hayal olanı ayırmanın üstünde duran oyunda, çocukları kendi potansiyeline merak duymaya teşvik edilmesi amaçlanıyor.

Öte yandan Uluslararası Kukla Şenliği kapsamında sanatçı Roberto Di Lernia'nın "Varil Adam" kukla gösterisi de yapıldı.

1992 yılından beri Milano’da palyaço, komedyen ve oyunculuk yapan, çeşitli karakterler ve sahne şovlarıyla dünyanın farklı ülkelerinde, uluslararası festivallerde sahne alan sanatçı Roberto Di Lernia, 3. Uluslararası Kukla Şenliği’nde Gaziantepli çocuklarla buluştu.

Mikro tiyatro olarak 17-20 dakika gerçekleşen "Varil Adam" isimli gösteri, sanatçının yapmış olduğu küçük ilizyon gösterileri çocuklar tarafından büyük ilgiyle izlendi.

Gösteride “Varil Adam”, içinde özel bir şeyler gizleyen harika bir karakterdir. Varil Adam, göbeğini genişçe açık tutmak için ceketini ve gömleğini açar ve izleyiciye muhteşem bir gösteri sahneler.

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör:
Etiketler: Kukla, tiyatrosu, çocuklarla, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı