Haber Detayı
12 Mart 2018 - Pazartesi 08:49
 
Köy okuluna sevgi köprüsü
Gaziantep’te bir gurup hayırseverin yardımı ve GASEK Vakfı’nın öncülüğüyle Şırnak’ın İdil İlçesi Üçok Köyü Okuluna düzenlenen yardım kampanyasında okul ve öğrencilerin ihtiyaçları önemli oranda karşılandı.
Eğitim Haberi
Köy okuluna sevgi köprüsü

Gaziantep’te bir gurup hayırseverin yardımı ve GASEK Vakfı’nın öncülüğüyle Şırnak’ın İdil İlçesi Üçok Köyü Okuluna düzenlenen yardım kampanyasında okul ve öğrencilerin ihtiyaçları önemli oranda karşılandı. Düzenlenen kampanya çerçevesinde toplanan ihtiyaç malzemeleri Üçok Köyü Okuluna ulaştırıldı. Okulda düzenlenen törenle teslim edilen ihtiyaç malzemeleri karşısında İdil İlçesi Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirin Arslan, kampanyaya katkı sunan kurum ve kişilere teşekkür etti.

110 ÖĞRENCİ 8 DERSLİKLİ OKULDA ÖZVERİLİ ÖĞRETMENLER

EŞLİĞİNDE EĞİTİMLERİNİ SÜRDÜRÜYORLAR

Şırnak’ın İdil İlçesi Üçok Köyü Okulunda 110 öğrenci eğitimlerini sürdürüyor. 12 eğitimcinin özverili gayretleriyle çocuklar geleceğe hazırlanırken okul ve öğrencilerin ihtiyacı olan malzemeler Gaziantep’ten önemli oranda ulaştırıldı. Üçok Köyü Okulu’nda düzenlenen törene Gaziantep Sağlık, Eğitim ve Bizim Çocuklarımız Vakfı (GASEK) Başkanı Settar Kıratlı, İdil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirin Arslan, Üçok Köyü Okulu Müdürü Bahri Evsen, eğitimciler Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkan Yardımcısı Ökkeş Zehiroğlu, İşadamları Doğan Doğubey, Ahmet Yılmaz ve köy sakinleri ile öğrenciler katıldı. Törende yardımlarından dolayı Gazianteplilere teşekkür eden İdil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirin, eğitim alanında ortaya konan bu yardım çalışmasından dolayı organizasyon şemasında yer alan herkese teşekkür etti. Gaziantep Sağlık, Eğitim ve Bizim Çocuklarımız Vakfı (GASEK) Başkanı Settar Kıratlı ise törende yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

“Ülkemizin tamamında zor şartlar altında eğitimlerini sürdüren çocuklarımıza yardımcı olmak onların sorunlarına elimizden geldiği kadarıyla çözebilmek bizlerin en asli görevleri. Biz vakıf olarak zaten eğitim alanında önemli işlevleri yerine getiriyoruz. Burs verdiğimiz çocuklarımız var, bu çocuklarımızın sorunlarıyla yakından ilgileniyoruz. İdil İlçemizin bu güzel köyünde eğitimlerini sürdüren çocuklarımızın ihtiyaçlarının karşılanmasının ötesinde onların yanında olduğumuz göstermek onlara sevgilerimizi direk olarak getirmek çok güzel bir duygu. Diğer yandan burada özverili bir şekilde çalışmalarını sürdüren 12 eğitimci kardeşimizin gözlerinden öpüyorum. Onlara sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Onlar bizim geleceğimiz olan çocuklarımız için ülkemizin neresi olursa olsun cefakar bir şekilde koşuyorlar ve çocuklarımızı geleceğe hazırlıyorlar.”

DOĞDUĞU TOPRAKLARDA ŞİMDİ EĞİTİME ÖNDERLİK EDİYOR

Dünyaya geldiği İdil İlçesinde zor şartlar altında eğitimini tamamladıktan sonra eğitim ordusuna katılan ve doğduğu ilçede bugün İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevini üstlenen başarılı eğitimci İdil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirin Arslan, düzenlenen törende duygu dolu anlar yaşadı. İdil İlçesinde eğitimin daha başarılı bir noktaya taşınması adına önemli çaba harcayan İdil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirin Arslan, kampanya dolayısıyla Gaziantepli hayırseverlere teşekkür ederken eğitim ordusunun sadece İdil ilçesinde değil Türkiye’nin neresi olursa olsun göreve hazır olduğunu anlattı.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı